Hoş Geldin!Sitemizde çerezler bulunmaktadır. Gizliliği kabul ettiğiniz takdirde kullanım sağlayınız.
Dizi kategorisinde

#hbo ve TNT'de yayınlanan Hackerville isimli dizi, Amerikalı dizi severler tarafından da büyük bir ilgiyle karşılandı. Peki Hackerville konusu itibariyle, sadece bilgisayar korsanlığını mı temel alıyor? yoksa sosyolojik ögelere de yer veriliyor mu?

1 cevap

0 gaz
 
En İyi Cevap

HBO kanalının en sevilen dizileri arasında gösterilen Hackerville, konusu ve konseptiyle zirvedeki yerini koruyor. Romen asıllı genç bir hackerın anlatılmış olduğu yapımda, yeteneklerinin üst düzey olması, izleyicileri nefessiz ekrana kitleme amacını başarıyla gerçekleştiriyor. Alman menşeili dizi Amerikalı gençler tarafından da büyük bir rağbet gördü. Hackerville ilk sezonu toplam 6 bölümden oluşmaktadır. Özellikle de bilişim ve bilişim suçları konularına ilgi duyan kitle tarafından takip edilmektedir.

 


Hackerville Konusu

Alman bankalarından birisine kısa süre önce büyük bir siber saldırı gerçekleştirilmiştir. Lisa Liza isimli karakterimiz, siber suçlar araştırma alanında son derece yeteneklidir. Bu nedenle de soruşturmaya görevlendirilerek, memleketi Romanya’ya yönlendirilecektir. Lisa siber korsanları avlayabilmek adına, Adam Sandor adında bir yerel polisle güç birliği sağlayacaktır. Diğer taraftan CİPİ lakabıyla bilinen bir genç ve bir o kadar da yetenekli bilgisayar korsanının keşfedilmesi, soruşturmanın seyrini değiştirecektir. Karakter hem polis hem de bazı kitlelerin dikkatini çekmeyi başaracaktır.


90'lar Konseptli Hackerville

Hackerville 90’lı yıllarda siber suçun yatağa ve şu an bile merkezi olarak kabul edilen Romanya atmosferini yansıtacaktır. Komünist rejimin çökmesinden sonra Romenler uzun süre işsizlikle mücadele etmek zorunda kalmıştırlar. Ekonomik arayışlar, birçok kişinin yasa dışı olarak siber korsanlığa yönelmesine yol açmıştır. Hackerville bütünüyle, o dönemlerde insanların sosyal hayatlarındaki değer yargılarını öne çıkarmaktadır.

 

© Copyright 2019 Hastalook

Dizi, Film Spoilerları, sağlıklı yaşam kılavuzları, teknolojinin insanoğluna bahşettiği yenilikler ve bu nedir? ne katar? neden kullanılmalı? gibi tabuları yepyeni bir fikir süzgecinden geçirebileceksiniz. Oluşumun temellerinde aynı görüşten insanların bir araya toplanılması gözetilmemektedir. Her türlü görüş, eğer ki desteklenecek kadar benimsenmişse kabul edilebilirdir. Üstelik tespitlerle birlikte, gündemden kopmaz ve güncel akımlardan da haberdar olabilirsiniz. Aklınızdaki Paramedik Nedir?, Yabancı Numara Alma, Yapay Zeka gibi uç, şunu yapınca şu oluyor ya da şu dizinin yeni sezonu ne zaman? ve hangi kanalda? gibi sığ konularda oluşan sorulara cevaplar arayabilirsiniz. Fikrinizin, güçlü olduğunu düşünüyorsanız savunabilir ya da kararsız kalırsanız, ölçüp tartabilirsiniz. Oluşum yepyeni alanlarda yazılar yazmaya gayret göstermekte ve birçok konuyu yerli internet kullanıcısına ilk sunan olmayı beklemektedir. Bilgi günümüz imkanlarıyla ucuz olsa da halen ulaşmak kolay değildir! Gündem hızlı bir şekilde değişmekte ve saniyeler içinde çok farklı olaylar, facialar ya da skandallar gözlemlenmektedir. Hastası olacağınız konular ve kendi hastalığınızı paylaşacağınız anılarla birlikte, Hastalook iki felsefeyi kapsıyor.

Hastalook Yay

Hastalook Kap

...