Hoş Geldin!Sitemizde çerezler bulunmaktadır. Gizliliği kabul ettiğiniz takdirde kullanım sağlayınız.
Teknoloji kategorisinde

Windows kullanıcılarının son zamanlarda sıklıkla karşılaştıkları DPC Watchdog Violation problemi, en güzel anları hüsrana boğabilmektedir. Bu hatanın temel sebebi, Windows işletim sisteminizin çalışmayı durdurmasından kaynaklanmaktadır. Soruna gidilen işlemde, donanımsal bileşenleriniz, sürücüleriniz veya bunlarla alakalı kullanmış olduğunuz üçüncü parti yazılımlardan yanıt alınamamasından kaynaklanmaktadır.

1 cevap

0 gaz
 
En İyi Cevap

DPC Watchdog Violation

Sorunu incelediğinizde, DPC Watchdog Violation sorun unsurlarını detaylı bir şekilde irdelemişiniz. Kimi zaman bu tip hataların sonucu bilgisayar servislerinde noktalanabilmektedir. 

Bu hatanın vakalar orantısı alındığında daha çok disk okuma hatalarında ortaya çıktığı gözlemlenmiştir. Windows işletim sistemi, disk okuma hatalarına karşı katı bir tutuma sahiptir.

DPC Watchdog Violation hatasına yol açan etmenler, bunlarla da sınırlı değildir. Bilgisayarınıza sonradan eklemiş olduğunuz veya öncesinde bulunan donanımların uyumsuzluğu veya bunu doğurabilecek üçüncü parti yazılımlar, sorun ile karşılaşmanıza yol açmaktadır. Halk arasında veya bilgisayar konusunda temel bilgiye sahip olan kullanıcılar nezdinden Mavi Ekran Hatası olarak lanse edilmektedir.


DPC Watchdog Violation Nasıl Ortaya Çıkar?

Windows işletim sistemi, aygıt genel kullanımlarında köklü ve ciddi sorunlar doğurmamaktadır. Harici veya dahili olmak üzere donanımlarınız üzerinden, beklenmeyen bildirimler ve sinyaller alındığı vakit ya da tamamen geri dönüş alınamadığı durumlarda hata vererek kendini korumaya alır. Hataya neden olan ana başlıklar şunlardır:

  • SSD, Hard Disk ya da Depolama Biriminden kaynaklanan Hatalar
  • Ekran Kartı veya bileşenlerinden kaynaklı Hatalar
  • Soğutma sistemiyle alakalı Hatalar


DPC Watchdog Violation Hata Çözümü

Bu hatada, ilk etapta bilgisayarımızı yüzeysel yani topikal bir şekilde değerlendirmiştir. Şimdiyse durumu biraz daha derinlere indirmemiz gerekecek. Çünkü bazı durumlarda DPC Watchdog Violation hatası en umulmadık noktadan kaynaklanabiliyor.

  • İlk olarak soğutma sistemlerinin çalıştığını kontrol etmek amacıyla, kabin sıcaklığını AIDA64 ya da BİOS ekranlarından kontrol ediniz. Aykırı bir durumla karşılaşıldığında ekstra fan bileşenleri eklenebilir ya da mevcut fanlara yağ takviyesi yaparak, performans alınmaya çalışılabilir. Bazı durumlarda, soğutma sisteminizi bütünüyle değiştirmeniz gerekebilir.
  • Windows Güncelleme hizmetlerinin, son sürümlerine sahip olduğunuzdan emin olunuz.
  • Bilgisayarınızdaki donanımların, en son yazılım sürümlerini ve driverlarını yükleyiniz.
  • Güvenli Mod kullanarak, Windows işletim sistemini açınız ve antivirüs ya da spamware araçlarıyla taratınız.
  • Kapatmadan önce Çalıştır/Msconfig/Başlatma seçeneklerinden, bilginiz dahilinde olmayan programları devre dışı bırakınız.

Bütün bu işlemler gerçekleştirildiği vakit DPC Watchdog Violation hatasına çözüm bulunabilecektir. Kendinizin aşamadığı bu hata için teknik servis yardımı alabilirsiniz. Çünkü anakart ya da ekran kartı hatalarında, bilgili bir elin dokunması gerekebilir.

© Copyright 2019 Hastalook

Dizi, Film Spoilerları, sağlıklı yaşam kılavuzları, teknolojinin insanoğluna bahşettiği yenilikler ve bu nedir? ne katar? neden kullanılmalı? gibi tabuları yepyeni bir fikir süzgecinden geçirebileceksiniz. Oluşumun temellerinde aynı görüşten insanların bir araya toplanılması gözetilmemektedir. Her türlü görüş, eğer ki desteklenecek kadar benimsenmişse kabul edilebilirdir. Üstelik tespitlerle birlikte, gündemden kopmaz ve güncel akımlardan da haberdar olabilirsiniz. Aklınızdaki Paramedik Nedir?, Yabancı Numara Alma, Yapay Zeka gibi uç, şunu yapınca şu oluyor ya da şu dizinin yeni sezonu ne zaman? ve hangi kanalda? gibi sığ konularda oluşan sorulara cevaplar arayabilirsiniz. Fikrinizin, güçlü olduğunu düşünüyorsanız savunabilir ya da kararsız kalırsanız, ölçüp tartabilirsiniz. Oluşum yepyeni alanlarda yazılar yazmaya gayret göstermekte ve birçok konuyu yerli internet kullanıcısına ilk sunan olmayı beklemektedir. Bilgi günümüz imkanlarıyla ucuz olsa da halen ulaşmak kolay değildir! Gündem hızlı bir şekilde değişmekte ve saniyeler içinde çok farklı olaylar, facialar ya da skandallar gözlemlenmektedir. Hastası olacağınız konular ve kendi hastalığınızı paylaşacağınız anılarla birlikte, Hastalook iki felsefeyi kapsıyor.

Hastalook Yay

Hastalook Kap

...