Hoş Geldin!Sitemizde çerezler bulunmaktadır. Gizliliği kabul ettiğiniz takdirde kullanım sağlayınız.
Film kategorisinde

Son zamanların en çok tepki gören terimi Clickbait, bu seferde film olarak hayatımıza girdi. Yeni jenarasyonun fenomen olma gayeleri #clickbait sonucunda bütün olasılıkların yeniden değerlendirilmesini gerekli kılıyor. Çünkü ünlü olmanın getireceği zorluklar bazı durumlarda gözden kaçırılabiliyor. 

1 cevap

0 gaz
 
En İyi Cevap

Kapağıyla ismi arasında Clickbait konusunda güzel bir uyum yakalayan film, günümüz popüler kültürünü her açıdan masaya yatırıyor. Hikayemizde 90 60 90 ebatlarında bir genç kadın bulunmakta. Çevresi tarafından güzelliği tescillenen kızımız, artık güzelliğini daha büyük kitlelere kanıtlamak istiyor. Bunun içinde clickbait yöntemini yani tık tuzağı isimli yolu kullanıyor. Bu yöntemde kullanıcılar ana konudan saptırılarak, ilgilerinin daha fazla çekilmesi sağlanıyor.

 


Clickbait Altın Kuralı Güzel Kız

Genç ve güzel kızımız, Allah vergisi fiziğiyle yavaş yavaş sosyal medya basamaklarını tırmanmaya başlıyor. 

Hayatını tamamen tık kazanmak uğruna, baştan çiziyor. Nasıl yaşaması gerektiğini kendisinden çok hayranları kontrol ediyor. Kendisi ise clickbait için yapabileceklerinin sınırı olmadığını zaten biliyor. Çünkü hayallerinin kendi kararlarından daha önemli olduğunu düşünüyor.

Sosyal medya şöhretinin artması, karakterin insanlar tarafından daha göz önünde bulunmasına yol açıyor. Günlerden bir gün ise, hayatında hiç istemeyeceği bir müdahaleye tanık oluyor. Gözlerini açtığında ıssız bir yerde çığlıklarının bile duyulamayacağı bir noktada uyanıyor.

 


Clickbait Yapmak Hayranları Öfkelendirir

Kendisine bütün bunları reva görenlerin ise tutkunu durumundaki hayranları olması, günümüz popülerliğinin her açıdan sorgulanmasını gerekli kılıyor. Genç kız, hayallerine ulaşamadan büyük bir travmayla karşı karşıya kalıyor. 

Uzun süredir ortalıkta gözükmemesi, ev arkadaşının da dikkatini çekiyor. Kendisi konulardan soyutlanmış olsa da bir anda benzer bir kaderle yüzleşmek zorunda kalıyor. Clickbait, son derece gerilim dolu bir ilerleyişe sahip ve insanı fenomen olmaktan da soğutuyor.

© Copyright 2019 Hastalook

Dizi, Film Spoilerları, sağlıklı yaşam kılavuzları, teknolojinin insanoğluna bahşettiği yenilikler ve bu nedir? ne katar? neden kullanılmalı? gibi tabuları yepyeni bir fikir süzgecinden geçirebileceksiniz. Oluşumun temellerinde aynı görüşten insanların bir araya toplanılması gözetilmemektedir. Her türlü görüş, eğer ki desteklenecek kadar benimsenmişse kabul edilebilirdir. Üstelik tespitlerle birlikte, gündemden kopmaz ve güncel akımlardan da haberdar olabilirsiniz. Aklınızdaki Paramedik Nedir?, Yabancı Numara Alma, Yapay Zeka gibi uç, şunu yapınca şu oluyor ya da şu dizinin yeni sezonu ne zaman? ve hangi kanalda? gibi sığ konularda oluşan sorulara cevaplar arayabilirsiniz. Fikrinizin, güçlü olduğunu düşünüyorsanız savunabilir ya da kararsız kalırsanız, ölçüp tartabilirsiniz. Oluşum yepyeni alanlarda yazılar yazmaya gayret göstermekte ve birçok konuyu yerli internet kullanıcısına ilk sunan olmayı beklemektedir. Bilgi günümüz imkanlarıyla ucuz olsa da halen ulaşmak kolay değildir! Gündem hızlı bir şekilde değişmekte ve saniyeler içinde çok farklı olaylar, facialar ya da skandallar gözlemlenmektedir. Hastası olacağınız konular ve kendi hastalığınızı paylaşacağınız anılarla birlikte, Hastalook iki felsefeyi kapsıyor.

Hastalook Yay

Hastalook Kap

...