Hoş Geldin!Sitemizde çerezler bulunmaktadır. Gizliliği kabul ettiğiniz takdirde kullanım sağlayınız.
Dizi kategorisinde

Ann Curry yönetiminde ekranlara gelecek olan Chasing the Cure serisi tamamen çaresiz derdinin sebebini bilmeyen tıbbi hastalara yönelik. Diğer taraftan doktor veya doktor adayları için de eğitimsel vaka örneklerini yansıtacak. Bu TV programında, tıbbi gizemler, hastalığının çaresini bir türlü bulamayan hastalar ve alanının en iyi doktorları bir araya geliyor. Gösteride, hastalara yönelik faaliyetler bulunsa da bunlar, hasta mahremiyetine saygı göstermek amacıyla gösterilmeyecek ve daha çok hikayeler yer bulacak.

1 cevap

0 gaz
 
En İyi Cevap

Chasing the Cure hem TBS’de hem de TNT’de yayınlanacak bir yapım. Üstelik çevrimiçi olarak erişim sağlayabileceksiniz. 90 dakikalık bölümlerde, birbirinden gizemli hastalıklardan şikayetçi hastalar, doktorlara bütün şikayetlerini belirterek, hastalıklarını anlatmaya çalışacaklar. Bu sayede yeni test yöntemleri uygulanabilmesi için ışık tutacak gelişmeler yaşanacak.  


Chasing the Cure Dermanı Yaranızda Arıyor

Aslında program, direk kendisi faaliyette bulunmuyor. Çünkü henüz kendi doktorlarıyla bir şeyi ele almaya çalışmayacak. Panel ortamında tartışılan hastalıklar, hastaların kendi doktorlarına ya da birinci basamak doktorlara fikir olması açısından, fikir alışverişi sağlayacak. Uzmanların tavsiyelerini dinlemek ya da dinlememek, Chasing the Cure serisinde tamamen izleyicinin ve yarışmacıların inisiyatifinde olacak.

Bazı hastalıklarda, sıradan doktorların yetersiz kaldığı veya sınırlarını zorlayan durumlar gözlemlenebiliyor. Tamamen hastaların yararına düzenlenecek bu konsepte, alanının seçkin uzmanları, meslektaşları ve katılımcılarla istişare yapma fırsatı ediniyorlar. Chasing the Cure çözüm bulunmasına yönelik devam ediyor. Şu an sadece ABD’den hasta katılımcısı alan program, yayın tarihinde damga yaratacağa benziyor.


Chasing the Cure Mahremiyeti Önemsiyor

Hastaların hasta dosyalarını göndermeleri için Chasing the Cure tarafından bir site faaliyete geçirildi. Hastalar bu siteye dosyalarını yüklüyorlar ve sahadaki profesyonellerin yanıtlarını dinlemeyi bekliyorlar. Hatta şovun bitmesinde bile aktifliğinin devam edeceği öngörülüyor. Bu sayede hasta mahremiyetinden de taviz verilmeyeceğe benziyor.

© Copyright 2019 Hastalook

Dizi, Film Spoilerları, sağlıklı yaşam kılavuzları, teknolojinin insanoğluna bahşettiği yenilikler ve bu nedir? ne katar? neden kullanılmalı? gibi tabuları yepyeni bir fikir süzgecinden geçirebileceksiniz. Oluşumun temellerinde aynı görüşten insanların bir araya toplanılması gözetilmemektedir. Her türlü görüş, eğer ki desteklenecek kadar benimsenmişse kabul edilebilirdir. Üstelik tespitlerle birlikte, gündemden kopmaz ve güncel akımlardan da haberdar olabilirsiniz. Aklınızdaki Paramedik Nedir?, Yabancı Numara Alma, Yapay Zeka gibi uç, şunu yapınca şu oluyor ya da şu dizinin yeni sezonu ne zaman? ve hangi kanalda? gibi sığ konularda oluşan sorulara cevaplar arayabilirsiniz. Fikrinizin, güçlü olduğunu düşünüyorsanız savunabilir ya da kararsız kalırsanız, ölçüp tartabilirsiniz. Oluşum yepyeni alanlarda yazılar yazmaya gayret göstermekte ve birçok konuyu yerli internet kullanıcısına ilk sunan olmayı beklemektedir. Bilgi günümüz imkanlarıyla ucuz olsa da halen ulaşmak kolay değildir! Gündem hızlı bir şekilde değişmekte ve saniyeler içinde çok farklı olaylar, facialar ya da skandallar gözlemlenmektedir. Hastası olacağınız konular ve kendi hastalığınızı paylaşacağınız anılarla birlikte, Hastalook iki felsefeyi kapsıyor.

Hastalook Yay

Hastalook Kap

...