17 enfekte

13 Eylül 2012 tarihinde izleyici karşısına çıkan Masquerade Gwanghae: Wangyidoen namja güzel reaksiyon almıştır. Yapımın yönetmeni Choo Chang-min’dir. Ayrıca film, Güney Kore menşeili tipik bir Kore filmidir. Dram ve tarih türüyle beyazperdeye aktarılan filmin metrajı 2 saat 11 dakikadır.

1 cevap

0 gaz
 
En İyi Cevap

Kral Gwan-hee, Masquerade Gwanghae: Wangyidoen namja filminde, Kore Joseon Hanedanlığını yöneten 15. Hükümdardır. Kısa süre sonrasında bir suikasta uğrayacağını fark edecek ve danışmanı Heo Gyun’a, kendisine tıpa tıp benzer birini bulmasını emredecektir.


Masquerade Gwanghae: Wangyidoen namja Fantastik 

Heo Gyun, uzun uğraşlar sonucunda krala yüksek oranda benzeyen ve geçimini akrobatlıkla sağlayan Ha-Sun’u bulacaktır. Her ne kadar önlem alınmaya çalışılsa da hiçbir şey Gwang-hee’nin zehirlenmesinin önüne geçememiştir. Durum karşısında büyük bir şok yaşayan Heo Gyun, tek çare olarak Ha-sun’u kral sağlığına ulaşana kadar kral gibi davranmaya zorlayacaktır. Ha-sun, krala oranla daha merhametli ve iyilikseverdir. Ha-sun’un insanlar tarafından kabul görmesi, ülke yönetimine ciddi anlamda göz dikmesine yol açacaktır.


Masquerade Gwanghae: Wangyidoen namja Analiz

Filmi izlediğiniz takdirde, entrikalara ve tarihin dramatik sahnelerine tıka basa doyacaksınız. Üstelik son derece heyecanlı savaş sahneleriyle, adeta o dönemleri yeniden yaşayabileceksiniz.

...