Kullanıcı deneyimini arttırmak ve fonksiyonel olmak için sitemizde çerezler bulunmaktadır. Gizlilik politikalarını kabul etmiş sayılırsınız.
#Teknoloji kategorisinde

Bilinenlerin üzerine Whatsapp aracılığıyla gönderilen fotoğraflarda, büyük bir kalite kaybı gözlemlenmektedir. Whatsapp Kaliteli Fotoğraf Gönderme kullanıcıların birçoğunun dikkat etmediği önemli unsurdur. Fotoğraflarla yaşayanlar için baş ağrıtabilmekte. Üstelik kablolu aktarımların da rafa kalktığı dönemlerde alternatif arayışlara itmektedir.

1 cevap

0 gaz
 
En İyi Cevap

WhatsApp, fotoğraf gönderme işlemlerinde katı bir sıkıştırma yöntemi kullanmaktadır. Hatta bu durum kimi zaman arkadaşınızın telefonunda beğendiğiniz fotoğrafı, kendi telefonunuza aldığınızda da ortaya çıkmaktadır. Son modelde çekilen fotoğraflar, kendi cihazınıza WhatsApp kanalıyla gönderildiğinde, büyük bir hayal kırıklığı yaratabilmekte ve zamanınızı da çekimi sürdürmeniz nedeniyle boşa harcamaktadır. Aslında Whatsapp Kaliteli Fotoğraf Gönderme çok basit bir işlemdir fakat bazı püf noktalar istemektedir.

Akıllara böyle bir şeyde ilk gelen üçüncü parti uygulamaların kullanılıp, kullanılmayacağıdır. Aslında bunlara ihtiyaç duymadan işinizi halledebilmeniz, güvenlik açısından da sorun yaşatmayacaktır. WhatsApp, bir uygulama olduğundan kandırmak çok basittir. Farklı adımları uygulayarak hem İOS hem de Android cihazlar fark etmeksizin, başarılı sonuçlar alabilirsiniz. 


Android Cihazlarda Whatsapp Kaliteli Fotoğraf Göndermek

Android telefon sahipleri, bu işlemi pratik bir şekilde halledebilmekte ve fotoğraflar, orijinal kalitesiyle sevk edilmektedir. Bu gönderim tarzında, öncelikli olarak görüntünün uzantısı değiştirilmek zorundadır. Whatsapp Kaliteli Fotoğraf Gönderme adımları:

  • Öncelikli olarak telefonunuzun Dosya Yöneticisi uygulamasını ya da tercih edeceğiniz dosya yöneticisini açmalısınız.
  • Sonrasında akıl telefon klasörlerinizden, göndereceğiniz fotoğrafı arayıp bulmalısınız. (Genellikle DCIM klasöründe yer almaktadır. )
  • Ardından, resmin üzerine basılı tutarak dosya uzantısını (.doc) şeklinde değiştirmelisiniz.
  • Yeniden adlandırarak göndereceğiniz fotoğrafı, WhatsApp ’tan kamufle edilmiş bir şekilde belge olarak gönderiniz.

Göndermiş olduğunuz kişinin de aynı işlemleri tersine uygulayarak, dosya biçimini (.jpg) yapması gerekmektedir.


iOS'ta Whatsapp Kaliteli Fotoğraf Göndermek

İOS, cihazlarda bu süreci kök erişimleriniz, değiştirebilmektedir. Fotoğraflarınızı, dosya uygulamalarından birisiyle kaydedip, aynı şekilde paylaşabilirsiniz. Ancak bu işlem çok teferruatlı olduğundan benzer işlemleri iCloud hesabındaki herhangi bir klasörden tamamlayabilirsiniz. Benzer şekilde .doc uzantısını kullanıp, hedef cihazda da tekrar çözebilirsiniz.


Kaliteyi Bozmadan Fotoğraf Gönderme Uygulamaları

Biraz daha işi pratiğe dökmek ve hem mobil hem masaüstü senkronizasyonunu kolay entegre etmek istiyorsanız, Evernote, Dropbox ve Google Fotoğraflar gibi alternatif üçüncü parti uygulamaları kullanabilirsiniz. Fakat bu uygulamalar yeni yüklemeler ve kaydolmak gibi meşakkatli işlemler gerektirdiğinden yukarıdaki ilk iki yöntem vurgulanarak, tavsiye edilmektedir.

© Copyright 2019 Hastalook

...