112 enfekte

Sağlık Bakanlığı, Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, ASOS1 isimli sistem sayesinde acil sağlık hizmetleri ihtiyacını asos1.saglik.gov.tr adresinden çözebilmektedir. Bu sistem vasıtasıyla Türkiye'nin çeşitli noktalarından girilen veriler anlık olarak takip edilebilmektedir. Acil durumların işleyişiyle doğrudan alakalıdır.

1 cevap

0 gaz
 
En İyi Cevap

Açılımı Acil Sağlık Otomasyon Sistemi olan ASOS1, Bakanlık tarafından planlanan eğitim programları, sınav sonuçları, sertifikalar, vaka istatistikleri, gelir istatistikleri, sarf malzeme ve ilaç stoğu, personellerin hareketleri ve raporları, ambulans ve demirbaş tutanakları, nöbet listeleri ve personel tutanakları gibi geniş modüler bir yapıya sahiptir. 

ASOS1 Ana Ekranda Neler Var?

Sisteme yalnızca 3 kez yanlış giriş hakkı bulunmakta ve beraberinde telefona yeni gelen şifre ile erişim sağlanmaktadır. Kullanıcı girişi yapıldığında ana ekranda bulunan modüller:

  • Mesajlar, 
  • Duyurular, 
  • Versiyon 
  •  Aktif Kullanıcı bilgileri şeklinde karşınıza çıkacaktır.

ASOS1 sistemine nereden ulaşılır?

İnternet destekli tarayıcıların arama kısımlarından aşağıdaki adres yapıştırılarak erişim sağlanabildiği gibi arama sayfalarında da ASOS1 şeklinde sorgulamak, ilgili sayfaya yönledirmektedir.

 asos1.saglik.gov.tr adresinden ulaşılabilir. 

...