Kullanıcı deneyimini arttırmak ve fonksiyonel olmak için sitemizde çerezler bulunmaktadır. Gizlilik politikalarını kabul etmiş sayılırsınız.
#Sağlık kategorisinde

Aspiratör cihazlarının, kullanımı herhangi bir elektrik süpürgesinden daha önemlidir. Aspirasyon Nedir? Aspirasyon Cihazı hastalara sağlamış olduğu yararlar hesaba katılırsa, hayat kurtarıcı bir nitelik taşımaktadır. Bu nedenle de cihazların ve kavanozların, periyodik aralıklarla kontrol edilmesi gerekmektedir. Aksi bir durum, birçok insanın kaderinin değişmesine neden olabilecektir.

1 cevap

0 gaz
 
En İyi Cevap

Aspirasyon nedir? Aspire etmek nedir? ambulanslarda, hastanelerin çeşitli bölümlerinde, yoğun bakımlarda, acil destek ünitelerinde ve evde tedavisi sağlanan mobilize hastalarda sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle de dizi ve filmlerde kullanılan aspire etmek jargonuyla, halk arasında bilinmektedir. 

Vakum işlemi vasıtasıyla sıvı veya partikül çekilmesinin gerekli olduğu bütün hastalıklarda kullanılmaktadır. Ürün 1 litrelik hazne kapasitesi sayesinde, yüksek emiş gücüne sahip cihazlarla entegre çalışarak, bütün acil uygulamalarda gönül rahatlığıyla kullanılabilmektedir.

Aspire etmek için aspirasyon ürününe, ihtiyaç duyulan durumlar genel itibariyle aşağıdaki gibidir.

Aspire Etmek Gereken Durumlar Nelerdir?

  • Sekresyonlara neden olan kanın, tıkacın ve mukusun temizlenmesi gerektiği durumlarda;

  • Ventilasyonun düzeltilmesi gerektiği durumlarda,

  • Sağlıklı ve kaliteli oksijenizasyon sağlanması gerektiğinde,

  • Atalektazilerin önlenmesi amacıyla yoğun olarak gereksinim duyulmaktadır.

Aspirasyon Kateteri Dikkatli Kullanılmalı

Aspirasyon işleminde Kavanoz içine çekilen partiküller, kan gibi benzeri materyallerin tekrar cihaza ve dolaylı olarak canlıya kaçmaması amacıyla şamandıralı emniyet sistemine sahip olmaktadır. Kapakta mevcut olan bu mekanizma, kullanıcılara ve hastalara her alanda fayda sağlamaktadır. 

Güvenli aspirasyon işleminin yegâne ekipman unsurlarından biri olarak bilinmektedir. Ürün standart ölçüler baz alınarak dizayn edilmiştir. Bu sebeple piyasada bulunan çoğu markanın aspiratörü aynı şekilde tasarlanmıştır. 

Kavanozun yapısında sağlam malzemeler kullanılmış ve olası darbelere karşı maksimum koruma imkânı sağlanması hedeflenmiştir. Kavanozda mevcut olan yazılar acil durumlarda okunabilmesi için yeterli büyüklükte ve mavi renkte yazılmıştır. 

Ayıca şeffaf tasarımı sayesinde içine çekilen materyaller ve sıvılar net bir şekilde görülebilmektedir. Bu durum çoğu hastalığın tedavisini kolaylaştırdığı gibi aspirasyon işleminin denetlenmesini de sağlamaktadır.

© Copyright 2019 Hastalook

...