\"Ad

Son zamanların en etkili bilim kurgu yapımlarından Ad Astra izleyicilerin beklentisini üst seviyeye çıkardı. Ad Astra da Brad Pitt\’in oynayacağının duyulması bu beklentiyi iki kat daha yukarı taşıdı. Yapımın son zamanların en ses getirecek filmlerinden birisine imza atacağı düşünülüyor. En azından fragman ile bile bu kanıtlanabilecek durumda.

Brad Pitt, şanına yakışır bir şekilde Ad Astra ile yeniden sahalara dönüyor. Bu sefer tema bilim kurgu üstüne. Yakışıklılığı reis atmosfer dışına kadar taşımaya niyetlenmiş. Hedefteyse Ad Astra yani Mars dahil olmak üzere güneş sistemindeki gezegenler var. 


Ad Astra Filmine Brad Pitt Damgası

Roy McBride rolünde karşımıza çıkacak olan Brad, babasının izinden giden bir çocuk imajı yaratmakta. Çünkü babası sırf uzay alanında çalıştığı için kendisi de uzay mühendisliğine soyunacak. Başarılı eğitiminin ardından NASA gibi üst düzey bir kurumun bünyesinde yer alacak.

NASA’da görev yaptığı sürece türlü testlere tabi tutulan karakter, bir anda kurumun en seçkin çalışanlarından birisi haline gelecek. Hem de torpilsiz. Mutlu bir evliliği de kariyerinin yanında sürdüren Roy McBride, hayatının kadını ve işinden son derece memnuniyet duyacak. Fakat hiçbir şey bir yanının eksik kaldığı gerçeğini değiştirmeyecek ve babasına duyduğu özlem gün geçtikçe katlanacak.

Normal şartlarda, babasının neler araştırdığıyla yakından ilgilenen karakter, 20 sene sonra çarpıcı gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalacak. Babası, 20 sene öncesinde Neptün gezegenine bir keşif için araştırma mürettebatının liderliğini üstlenmiştir. Ancak uzayda yaşadıkları galaktik olaylar, bir daha kendilerinden haber alınamamasına yol açmıştır. Artık öldükleri fikrine herkes sıcak bakmaktadır.

Roy McBride, babasının üzerinde çalıştığı konularla alakalı gelişmeler elde edildiğinde, peşine Ad Astra gönderilecektir. Çünkü babasının güneş sistemini bütünüyle tehdit altına alabilecek bir projesi bulunmaktadır. Projenin uygulamaya sokulduğuysa yavaş yavaş ortaya çıkacaktır. Öte yandan karakter, babasının Lima isimli projede başarısız olmasının nedenini merak etmektedir.

Ad Astra Bol Aksiyonlu ve Bilim Kurgulu


Bu görev öncesinde büyük bir kaza geçiren Roy, normal şartlarda uzaydan yeryüzüne çakılmak durumunda kalmıştır. Fakat görevin ciddiyeti, Roy’un uçuş yeterliliğinin de ötesindedir. Güneş sisteminde ayak basmadık gezegen bırakmayarak, babasına veya projesine ait ipuçlarına ulaşmaya çalışacaktır. Maceranın ucunda neler olduğunu aklı bile kestiremeyecektir. Kendi sağlığını riske atmak bile Ad Astra için fedakârlık gözlenebilecek bir durumdur.