Son zamanlarda en güvenilir ürünlerde bile rastlanılan BPA, dehşeti ebeveynlerin aklını en fazla meşgul eden konular durumundadır. Hem bebek sahipleri hem de yeni bebeklerini bekleyen anne babalar, bütün bebek hazırlıklarını da buna göre yapmaktadırlar.

Bebek oyuncakları arasında popüler olan çıngıraklı dişlik, büyük çoğunluktatamamen bebeğinizin, diş çıkarırken yaşadığı problemler göze alınarak tasarlanmıştır. Bu dönemde bebekler genel olarak sersemleşmiş, bağırma eyleminde ve uzun uzun gözyaşı dökmektedir. Diş çıkarmak bebeğinizi benzeri durumlarda sıkıntıya sokabilmektedir. Bu tip ürünleri satın almanız durumunda, onun acısını biraz hafifletmeye yardımcı olabileceksiniz. Bebeklerin diş çıkarma zamanları tamamen değişiklik gösterse de ortalama altı aylıkken çıkmaya başlamaktadır. Tüm ürünler, 0 yaş üzerinde tüm bebekler için güvenli ve uygundur. Genellikle bu tip oyuncaklara sahip olan ebeveynler tehlike arz edebileceğinden diken üstünde durmaktadırlar. Ancak ürünlerin tasarımı ve gerekse boyutları nedeniyle güvenle kullanabilme imkânınız bulunmaktadır.

Bebek oyuncakları arasında ve son zamanlarda bebek malzemelerinde çıkan tehlikeli madde BPA’nın bu ürünlerde kesinlikle bulunmaması gerekmektedir. Çünkü ağızdan temasla birlikte, bebeğiniz korumasız durumda kalacaktır. Bilindik markaların ürünleri bütün testlere tabi tutulmuş ve başarıyla geçerek büyük olasılıkla CE sertifikasına hak kazanmıştır. Oyuncaklar, diş kaşıma eğilimi temel alınarak dizayn edilmiştir. Ayrıca uzun süre soğuk kalabilen saf jel, toksik etkiye karşı bütün önlemleri barındırmaktadır. İmalatlarında kaliteli malzeme kullanıldığı için de patlaması çoğunlukla söz konusu değildir. Soğuk dokulu yüzeyi sayesinde ağrıyan bölgeleri rahatlatır ve yatıştırır. Diş çıkan damak uçlarının ve hassas diş etlerinin masajına imkân tanımaktadır. Özellikle parlak renkli tasarımı nedeniyle bebeğinizin görsel olarak dikkatini çekecektir. Kullanım olanakları sayesinde el göz koordinasyonuna da yardımcı olmaktadır. Bebek oyuncakları, çocukların gelişim çağları için vazgeçilmez olmalarının yanında son derece de önemlidirler.