\"black

Fenomen haline gelen Black Mirror 6. Sezon ne zaman? yayına girecek. Dizi yeni sezon da Netflix’te mi?Altıncı sezon onayı verildi mi? Yeni sezon nasıl sürprizlerle gelecek? Bandersnatch\’teki gibi interaktif mi olacak? Bandersnatch kadar tatmin edebilecek mi? Dizi severleri ne gibi sürprizler bekleyecek ve rafa kaldırılma ihtimali var mı?

2018 Aralık’ında vizyona düşen Bandersnatch versiyonu, Netflix yapımı bir jenerasyondu. Dizi dünyasını kasıp kavuran yapım, bu zamana kadar gerçekleştirilmiş ilk interaktif projeyi gözler önüne sermiştir. Akıl yolculuğu serüveni, uzun bir dönemdir devam etmekte. Özellikle Bandersnatch versiyonunun bütün ilgiyi dizi üzerine yoğunlaştırması, dizi severler tarafından bekleyiş heyecanını da arttırmış durumda. Çünkü sunulan odağın her sezon bambaşka konulara dikkat çekmesi hayranlarının yeni sezonu iple çekmelerini sağladı.

Black Mirror 6. Sezon Gelişmeler Ne?

Geçtiğimiz günlerde Netflix tarafından 5. Sezon yayınlandı ve bu gecikmeli de olsa uzun zamandır beklenilen bir durumdu.  Henüz, Netflix tarafından resmi olarak dizi ile alakalı bir duyuru veya paylaşım yer almadı. Ancak kulislere göre yakın zamanlarda yeniden platformda olacağı tahmin ediliyor. Değişmez yayın platformunun Netflix olması, kuvvetli bir ihtimal olacak. Zaten diziyle özdeşleşmesi ve kemik kitlenin aşinalığı sebebiyle başka bir alternatif olacağı düşünülmüyor. En azından hatırı sayılır izlenme rakamlarının bu olanağı elinin tersiyle itmeleri sağlanmayacak. Gerçekten de platforma yakışan ve epey geniş bir kemik kitleye sahip olan dizinin bu tarihte yeniden koltuğuna oturacağı düşünülüyor.

Tahmini Çıkış Tarihi: 2020 yılı!

Kulislerde sıklıkla konuşulan detaylara göre bu tarihte çıkması pek astronomik olmayacak. Bu sayede 5. sezonun daha iyi sindirilebilmesi düşünülmüş olabilir. Nitekim senaryonun ve izleyici sadakatinin yüksek tutulması adına böyle bir strateji uygulanması son derece mantıklı. Emsal dizilerde uzun süren sezon bekleyişlerine mahal vermeyerek, sahip olunan fenomenlik uzun bir süre daha sürdürülmek istenebilir. Senaryo ve dizi ekibinin bu konuda beklentileri karşılamaya çalışmaları da bambaşka bir konu. Ancak tahminler en az 5. sezon kadar önemli bir sezonun sunulacağı. Fakat yapım şirketinin izleyenleri geçmişte olduğu gibi ters köşeye yatırma ihtimalini de değerlendirmek lazım!