Breaking Bad Yeni Sezon olmasa da oyunu, kullanıcılara ve izleyenlere hitap edebilecek mi bilemiyoruz ancak tanıtımıyla birlikte gündeme bomba etkisi yaratacak şekilde düştü. Acaba oyunda bizi neler bekleyecek ?

Breaking Bad yeni sezon, yabancı dizi gönüllülerinin, anketlerde gelmiş geçmiş en iyi yapımlardan birisi olarak kabul ettikleri Breaking Bad yeni sezon dizisi final bölümünde hem yaşanılan olaylardan dolayı hem de dizinin hayatımızdan tamamen çıkacağı göze alınarak, izleyiciler tarafından büyük üzüntüyle seyredilmiştir. Serinin finali izleyiciler ve eleştirmenlerin takdirini kazanmakta yeterli oldu.

Breaking Bad Konusu

Dizinin ana kahramanı olarak Walter White öne çıkmaktadır. Karakter, başarılı bir kimya öğretmenidir ve kendi yağında kavrulmaktadır. Ayrıca mesleğinden geriye kalan boş vakitlerini de bir oto yıkamacıda çalışarak değerlendirmektedir. 

Ailesinin maddi yönden zorlukları, ikinci bir işe daha gereksinim duymasına yol açmıştır. Üstelik bir zaman sonra nefes alıp verirken, ciddi anlamda hastalık belirtilerine şahit olup, bir kliniğe gitmeye karar verecektir. Bay White, doktor muayenesinden sonra akciğer kanseri olduğunu öğrenecek ve büyük bir üzüntüye boğulacaktır. 

Canından çok sevdiği ailesine, kısa süre sonra veda edip, onları bir başlarına bırakmak zorunda kalacaktır. Bu durum ailesinin, kendi yokluğunda en azından zorluk çekmeyecekleri kadar bir mal varlığına sahip olmalarını akla getirecektir. Bu durum White’ın illegal bir şekilde, mesleki tecrübeleriyle birlikte metamfetamin üretimini üstlenmesini gerekli kılacaktır. Bu tercihle birlikte tutkulu bir serüven başlayacaktır.

Breaking Bad Mobil Oyunu Tatmin Edebilecek mi?

Filmin yaratıcı firması elinden yayınlanan video tanıtım sayesinde, dizi tutkunları heyecanlı bir bekleyişe geçtiler. Güzel haber, herkesin mutluluğunu yeniden tesis etti. Dizinin resmi olarak oyunun çıkması, akıllara ne tarzda olacağı sorusunu getirdi. Breaking Bad oyunu sayesinde Breaking Bad evreninde doyasıya gezintiye çıkabileceksiniz. 

Ayrıca Walter White’ın daha öncesinden dikkatinizi çekmeyen yönlerini de yakından deneyimlemiş olacaksınız. Oyun tanıtım videosuna göre, sadece mobil platformlarda yer alması bekleniyor. Ayrıca Jesse Pinkman ve Saul Goodman gibi ikonlaşmış karakterlerinde oyunda yer alması planlanmakta.

Breaking Bad: Criminal Elements

Breaking Bad oyununun, resmi olarak bu isimle piyasaya sürüleceği açıklandı. Ayrıca oyun teması itibariyle strateji tabanlı olacak. Oyunun dinamiklerini Plamee ve FTX Games gibi usta firmalar üstlenmekte. Tanıtım videosunun kıt olması Breaking Bad oyunun ne seviyede olabileceğini de büyük oranda gizlemiş oldu. 

Detayların kısıtlı olmasıyla asıl sorular, oyun çıkınca yanıt bulacağa benziyor. Ayrıca kesin olan bir diğer şeyse Walter White efsanesi, çekici Jesse Pinkman ile zeki Saul Goodman gibi akıllara kazınan oyunculukları bulunan ve izleyiciler tarafından benimsenmiş efsane karakterlerin yer alacağı.

Dizinin yapımcılığını üstlenmiş şirket, Breaking Bad Criminal Elements mobil oyunun tamamen senaryoya sadık kalacağını benimseten açıklamalarda bulunmuştu. Oyunun dizi sayesinde hayatlarında büyük bir yere koyulan karakterlerin, izleyicilerle bütünleşmesi hedeflenecek.

Breaking Bad Oyunu Ne zaman Çıkacak?

Oyunun resmi kanallardan yapılan tanıtımlarında sadece App Store ile Google Play’de yayınlanacağına dair bilgiler bulunmakta. Bilgisayarlarda yer alıp almayacağı ise büyük bir muamma. Oyunun geliştirilme aşamaları büyük bir titizlikle sürdürülüyor ve olağanüstü bir durum gerçekleşmediği takdirde 2019 sonlarına doğru Breaking Bad yeni sezon oyununun piyasaya sürüleceği düşünülmekte.