BTS World Tour Love Yourself in Seoul ile alakalı düşünceleriniz nelerdir, çocukların ruhu yansıdı mı yoksa gereksiz miydi ya da hiçbir fikri olmayanlara nasıl anlatırdınız?

Genç kızların sevgilisi konumundaki ve Kore Pop’un yükselen isimleri arasında yer alan grubumuz BTS’yi bilmeyenler çok azdır. BTS ; gerek ele almış olduğu müzik kültürü gerekse de sahne şovlarıyla milyonlarca fanın kalbini kazanabilmeyi başardılar. Bu konuma gelmelerinde babby face yakışıklıklarının da önemi gözden çıkartılamayacaktır. Ekip üyeleri, kısa süre öncesinde kendi konserlerinin teması eşliğinde ilerleyen bir film çıkardılar. Asıl amaçsa gezegenin farklı coğrafyalarına ayrılan fanları, bu film aracılığıyla birleştirebilmekti. Büyük oranda başarılı oldukları da söylenebilir.

BTS grubunun filminde, Seul konserine ait görüntüler yer almaktadır. Kore rüyasının, zamana paralel olarak müzik sektörü üzerindeki etkisi, haliyle grubun geniş kitleler tarafından da kabul edilebilmesinin önünü açmıştır. Çoğu BTS, hayranı fanı olduğu grup üyelerini en yakın ve doğal halleriyle görme fırsatı elde ettiler. Üstelik kalitesinin de üst düzey olmasıyla adeta konserdeymiş hissiyatı oluşturmuştur. Normal zamanlarda sessizliğin hâkim olduğu sinema salonları Kore fanlarının BTS, çığlıklarıyla ve alkışlarıyla güzel anlara şahit olmuştu. Bütün sinema severler, BTS’nin şarkılarını ezberlemiş bir şekilde hep beraber söylemekteydiler.

BTS grubunun yakışıklıları, Jeong-guk Jeon, Ji-min Park, Suga, Seok-jin Kim J-Hope, Nam-joon Kim ve Tae-Hyung Kim’in sergilemiş olduğu figürler gerçekten de takdire şayan. Müziğin durmasıyla birlikte filmin bittiğini sanan fanlar, kısa süre sonra yükselen ışık ve müzikle Kore pop’a hiç olmadıkları kadar doyabilecekler. Dansların sergileyip, müziği adeta içlerinde hissedecekler. Dans koreografileri, ritimler ve beatler eğlenmeniz için gerekebilecek her şey düşünülmüş durumda.

Grubun, dünya turnesinden önce bu denli güzel bir filme imza atmaları, kulislerde mükemmelin daha da ötesinde bir beğeni topladı. En sevdikleri karakterlerle adeta bütünleşen fanları en çok üzen durumsa tabi ki filmin sona ermesi oldu. Sevinç çığlıkları o an yerini yavaş yavaş akan göz yaşlarına bıraktı. Ancak bütün katılımcıların hayatlarının belki de en keyifli günlerinden birisine şahit olduklarını söylemiz yanlış olmayacaktır. BTS sevdasının dibini yaşayan fanlar, filmin ikincisini de büyük olasılıkla bekleyeceklerdir.