Burning Man Festivali ne zaman ? Burning Man Festivali nerede ? Burning Man Festivali Teması Nedir ? Burning Man Festivali Nasıl Kutlanır ?

Burning Man festivali, her sene milyonlarca insana ev sahipliği yapmaktadır. Etkinlik, farklı coğrafyalardan müzikseverleri ve ünleri birbiriyle yarışan isimleri bir araya getirmektedir. Diğer festivallere oranla bilet bulabilmek çok zor hatta neredeyse imkansızdır. Çünkü popülaritesi nedeniyle biletleri etkinlikten aylar öncesinde tükenmektedir. Burning Man, ana tema olarak antik inanışları temel almaktadır ve tüm konsepti bu inanış üstüne yaratılmaktadır. Katılımcılar inanışla bağdaşan kostümler giyerek, festivalden renkli karelerin çıkmasına da olanak tanımaktadır. Ayrıca bu festivale her önünüze gelen araçla girememektesiniz. Çünkü festival komitesi tarafından alınan kararlar doğrultusunda sadece onaylanan araçların kullanılmasına izin vermekte diğerlerini kesin olarak yasaklamaktadır. Katılımcılar, festivalin atmosferini güçlendirmek için çoğu zaman araçlarını kendileri yapmakta hatta çoğu Mad Max filminde kullanılmış gibi gözükmektedir. Festival, tüm katılımcılara çölün zorlu koşullarına karşı hayatta kalabilmeyi ve doğaya karşı saygı duymanın önemini göstermeye çalışmaktadır. Ayrıca bu amaçlar, birer kural niteliği taşıdıklarından ihlal etmeniz kesinlikle yasaktır. Diğer festival alanları gibi Burning Man, dağınık çöp yığınlarından çok uzaktadır.  Doya sıya eğlenen davetliler, festivalin son gününde mega bir insan silueti yakılarak antik inanışlara göndermeler yapılıp, etkinlik sonlandırılmaktadır.

Burning Man Ne Zaman? : 25 Ağustos ila 2 Eylül tarihlerinde Türkiye zamanıyla 22.00’da düzenlenmektedir.

Burning Man Nerede Düzenleniyor? : Festival temasına uygun olması açısından ABD’nin Nevada Eyaletine bağlı Black Rock Çölü ‘nde düzenleniyor.