\"el

4 Ekim 2012 tarihinde Ceset El Cuerpo ilk gösterimini yapmıştır. Filmin yönetmenliğini, Oriol Paulo üstlenmiştir. Yapım, İspanyol sinemasına aittir. Gerilim ve gizem türlerini bir araya getirmiştir. Filmin metrajı, 1 saat 47 dakikadır. Coronado’yu Jaime Peña, Hugo Silva’yı    Álex Ulloa, Belén Rueda’yı Mayka Villaverde, Aura Garrido’yu Carla Miller, Miquel Gelabert’i Vigilante Ángel Torres, Juan Pablo’yu Shuk Agente Pablo, Oriol Vila’yı Agente Mateos ve Carlota Olcina’yı Erica Ulloa rollerinde görecekler. Filmin senaryosu, Oriol Paulo ve Lara Sendim gibi başarılı yazarlar tarafından ele alınmıştır. Film müziklerinin yürütülmesinde, Sergio Moure büyük rol üstlenmiştir. 

Ceset El Cuerpo yapımında, katkıda bulunan kişiler arasında Mercedes Gamero, Mikel Lejarza, Joaquín Padro, Mar Targarona ve Reyes Matabuena yer almıştır. Film IMDb’den 7,6 puana layık görülmüştür.


Hikayenin Konusu

Sıradan bir morgda, Mayka isimli bir iş kadının cesedi kaybolarak, sırra kadem basacaktır. Hayatını büyük oranda düzenli bir şekilde yaşamış olan Mayka’nın, ölümünün arkasındaki nedenler tam olarak ortaya çıkarılamamıştır. Bu durum, cesedin kaybolmasıyla alakalı komplo teorilerine de sebep olacaktır. 

Davaya Jaime Pena adında bir dedektif atanacaktır. Jaime’de kısa bir süre öncesinde eşinin ölümüyle sarsılmıştır. Yaşadığı travmaların etkisinden kurtulamayan Jaime, hem bireysel yönden hem de halen mesleğinin en iyileri arasında olduğunu kanıtlamak için soruşturmaya ayrı bir özen gösterecektir. Soruşturmaya iki elle asılan Jaime, yavaş yavaş sır perdesini aralayacaktır. Fakat her bir adım sonrasında, maddi ve manevi külfeti büyük sorunlarla uğraşmak zorunda kalacaktır. 


Ceset El Cuerpo Analiz

İzleyiciler Ceset El Cuerpo da gerilimi yapımın her dakikasında hissedebilecekler ve gizem karşısında büyük bir şaşkınlık yaşayacaklar.