\"Clickbait

Son zamanların en çok tepki gören terimi Clickbait, bu seferde film olarak hayatımıza girdi. Yeni jenarasyonun fenomen olma gayeleri #clickbait sonucunda bütün olasılıkların yeniden değerlendirilmesini gerekli kılıyor. Çünkü ünlü olmanın getireceği zorluklar bazı durumlarda gözden kaçırılabiliyor. 

Kapağıyla ismi arasında Clickbait konusunda güzel bir uyum yakalayan film, günümüz popüler kültürünü her açıdan masaya yatırıyor. Hikayemizde 90 60 90 ebatlarında bir genç kadın bulunmakta. Çevresi tarafından güzelliği tescillenen kızımız, artık güzelliğini daha büyük kitlelere kanıtlamak istiyor. Bunun içinde clickbait yöntemini yani tık tuzağı isimli yolu kullanıyor. Bu yöntemde kullanıcılar ana konudan saptırılarak, ilgilerinin daha fazla çekilmesi sağlanıyor.


Clickbait Altın Kuralı Güzel Kız

Genç ve güzel kızımız, Allah vergisi fiziğiyle yavaş yavaş sosyal medya basamaklarını tırmanmaya başlıyor. 

Hayatını tamamen tık kazanmak uğruna, baştan çiziyor. Nasıl yaşaması gerektiğini kendisinden çok hayranları kontrol ediyor. Kendisi ise clickbait için yapabileceklerinin sınırı olmadığını zaten biliyor. Çünkü hayallerinin kendi kararlarından daha önemli olduğunu düşünüyor.

Sosyal medya şöhretinin artması, karakterin insanlar tarafından daha göz önünde bulunmasına yol açıyor. Günlerden bir gün ise, hayatında hiç istemeyeceği bir müdahaleye tanık oluyor. Gözlerini açtığında ıssız bir yerde çığlıklarının bile duyulamayacağı bir noktada uyanıyor.


Clickbait Yapmak Hayranları Öfkelendirir

Kendisine bütün bunları reva görenlerin ise tutkunu durumundaki hayranları olması, günümüz popülerliğinin her açıdan sorgulanmasını gerekli kılıyor. Genç kız, hayallerine ulaşamadan büyük bir travmayla karşı karşıya kalıyor. 

Uzun süredir ortalıkta gözükmemesi, ev arkadaşının da dikkatini çekiyor. Kendisi konulardan soyutlanmış olsa da bir anda benzer bir kaderle yüzleşmek zorunda kalıyor. Clickbait, son derece gerilim dolu bir ilerleyişe sahip ve insanı fenomen olmaktan da soğutuyor.