\"code

Hikâyede genetik mühendisliğinin bambaşka boyutları ele alınmaktadır. Code of the Wild, genetik alanında kamusal ve gizli dünyalar üzerindeki araştırmalara mercek tutacaktır. Samira Kiani isimli bilim adamı ve Cody Sheehy gibi ödüllük bir yönetmen tarafından yapımı üstlenilmiştir.

Karakterler, seride ABD ve Çin’de yaklaşık 18 ay süresince insanları düzenleyebileceğini iddia eden, genetik araştırmalara katılacaktırlar. Biyo-hackerlar ve çeşitli bilim adamlarının, çalışmaları gözlemlenecek hatta belgelendirilerek somut delillerle sunulacaktır. 


Code of the Wild Sırları İfşa Edecek

Yapımda, dünyada dikkat çeken hatta bebeklerin bile doğuştan HİV’e karşı bağışıklıklarının kazandırılmasıyla alakalı kan dondurucu deneyler, ortaya çıkarılacaktır. Bu çalışma Dr. Jiankui He tarafından gizlilikle yürütülmüştür. Çalışmalar çok boyutlu bakıldığında, nasıl yaşayacağımız ve nasıl öleceğimiz konusundaki bağlantıyı da ortaya çıkaracaktır.


Dr. George Church Tecrübesi

Son derece önemli bir isim olan karakter, bilim, ticaret ve siyasal konularda üst düzey bir yetkinliğe sahiptir. Ekibin en büyüklerinden birisidir. Harvard laboratuvarında, son derece önemli çalışmalar yapmaktadır. Çin ve ABD arasındaki birçok çeşitli ticari çıkışı gözlemlemektedir. Hatta yaşlanmayı tersine çevirebileceği biyogenetik çalışmalar, şu an köpekler üzerinde denenmektedir. 

Bu konuda önemli bir kademe ilerleyen Dr. George Church, 2 sene içinde insanları ele alacak deneylere de geçebilmeyi planlamaktadır. Genomikler üzerinde hassasiyetle duran bilim insanı yapıma engin bilgisiyle renk katacaktır.