Metal müzik ve Rock müzik severlerin, gitmeyi kesinlikle planladıkları Download Festival birbirinden eğlenceli anlara şahit bırakmaktadır. Her ne kadar Rock ve Metal türler ön planda olsa da diğer müzik türlerine de yer verilerek, muazzam bir çeşitlilik sağlanmıştır. Etkinliğe her sene katılım üst noktalardadır. Metallica, Iron Maiden ve Slipknot başta olmak üzere dünyaca ünlü yıldızları, sahnesinde misafir etmiştir.

Dünyanın en popüler Rock ve Metal gruplarının, Download Festival sahnesi yapacak olmaları, insanların ilgisini üst noktalara çıkarmıştır. Bu nedenle de her yıl ki organizasyon katılım sayısını arttırarak devam etmektedir. Festivalde, Rock ve Metal müzik türlerinin tadını çıkarırken, diğer taraftan da dünyanın en usta dövmecilerine, dövmeler yaptırabilir ya da hayalini kurduğunuz piercingi taktırabilirsiniz.

Download Festival Üst Kalitede

Download Festival sadece müzik etkinlikleriyle sınırlı kalmayan bir etkinlik. Organizasyonun başlangıcından itibaren korku sirkleri ve müzikal komedilerde düzenlenmeye başlanıyor. Bunun yanında her sene artık nostaljikleşmiş hale gelen WWE güreşleri de sahneleniyor.

Download Festival Detaylar

Tarih:12 Haziran 2020 – 14 Haziran 2020

Kapı Açılış: Saat 12:00 PM

Konum: Birleşik Krallık, Donington Park