\"fast

Ekranların, yeni bağımlılığı Fast N Loud kendine has dokusu, konsepti ve kahramanlarıyla birlikte geliyor. Bu zamana kadar ki bütün modifiye şovlarını arkasında bırakacağa benziyor. Karakterler, bir garajdan aldıkları klasikleri diğer bir garajda milyonlara satacaklar. Değer kavramının insanlar arasında ne kadar soyut olduğunu gözler önüne serecek. 

Discovery Channel’da ekranlarda gösterime çıkacak olan yapım, gerçekten de araba tutkunları için keyifli anlar yaşatabilecek türden. Richard Rawlings tarafından yapımı üstlenilen seri, ekranlarda yer edinebilmek için 8 yıl gecikmek zorunda kaldı. Discovery’nin formatı samimi bulması, bütün her şeyin kaderini değiştirdi.


Fast N Loud Konusu

Seride ön planda mekanik konusunda yetenekli bir karakter olan Aaron Kaufmann’ı ve ekibin dinamosu Richard Rawlings’i ön planda tutuyor. Karakterler Teksas, Dallas’ta sahip oldukları evin garajını yani Gas Monkey Garajı, klasiklerle dolu hale getirdiler. Satın alabilecekleri ve geliştirerek büyük karlar elde edebilecekleri projelerin peşinden koşuyorlar. Bir nevi al-geliştir-sat prensibini uyguluyorlar. Nitekim ülkemizde benzer jenerasyonlara olan ilgi son derece fazla. En azından dijital medya etkileşimleri bu yönde bir algıya hitap ediyoruz. Modifiye tutkusunu daha ötelere taşımak ve dünya standartlarında yapılan çalışmaları yakından takip edebilmek için muazzam bir yapım olması dikkatleri üzerine çekiyor. Çoğu sanayi ustamıza ilham katacak olan projelerde, asla imkansız ya da olanaksız terimleri kullanılmıyor. Çünkü yürüyen külüstürlerin bir anda nostaljik dokusunun altında yarattığı prestijli hava sergilenebiliyor. Gençler açısından günümüz teknolojilerini sorgulamak adına pek çok detay sunuluyor.


Araba modifiyeli araçları ve klasikleri bakımdan geçirmek konusunda üst düzey bir yetenekleri bulunuyor. Bu durum izleyicilerde büyük bir sempati uyandırdığı gibi harekete geçmelerini de sağlıyor. Fast N Loud izleyerek, kendinizi Tokyo’da hissedebilir ya da başkasının çöpünün bir başkasının hazinesine nasıl dönüşebildiğini gözlemleyebilirsiniz. Üstelik 2019’un ortasında ekranlarda yer bulacak.