Kızların özellikle de bu tip fitness weight loss erkeklerden hoşlandıkları bilinmektedir. Çünkü eskiden bu alanla uğraşan insanların sayısı bir hayli azdı. Fakat günümüzde ilkokul kaydından sonra ilk kayıt olunan adres, fitness salonları olmaktadır. Hal böyle olunca kısa sürede protein olmak isteğini de arttırmaktadır. Bu durum salon peynirlerinin, bazı rakiplerini saf dışı bırakabilmek için verdikleri yanlış talimatları ve tavsiyeleri de ortaya çıkarmaktadır.

Fitness’a gideceğim, protein deposu olacağım ve kafelerde tam bir nargileboy gibi görüneceğim diyen hastalar buraya. Herkes, yazın sahilde gösterişli bir vücuda sahip olmak ister ve bu amaca ulaşmakta 7’den 70’e herkesin bulunduğu fitness merkezlerine hücum ederler. Çünkü kabilenin bu üyeleri, karşı dişisini etkilemenin yegâne unsurunun bedeni olduğunun bilincindedir. 

Fitness Weight Loss Kilo Vermek

Aksi bir durumda vahşi doğada rakiplerine karşı hiçbir şansı bulunmayacaktır. Çünkü aç kurtlar, coğrafyanın dört bir yanında kol gezmektedir. Tabi her mahallede 100’lerce fitness sevdalısı genç olunca, rekabet de bir o kadar fazla olmaktadır. 

Kabilenin usta üyeleri, diğerlerinden aylar önce başladılar ve protein dozunu, Asteriks ile Oburiks’te ki bir kuvvet iksiri gibi kullandılar. Şimdilerde ise “kardeşim o hareketi yanlış yapıyorsun, bak böyle yapacaksınız.” diye genç üyelere telkinler vermekte ve antrenmanlarında şuursuzca bağırmaktalar. Abilerimize danıştık ve sizler için zindeliğinize katkıda bulunacak birkaç taktik aldık.

Fitness Weight Loss Kilo Vermek için Programlar

“Gençler Sadece Kardiyo’ya Abanmayın”

Sporu sadece kardiyodan ibaret olarak görenler için peynir abilerimiz, son derece sinirlenmişler ve bunu dile getirdiklerinde bile elleri ayakları titremekteydi. Kardiyonun kuvvet antrenmanı olarak daha hızlı kilo kaybetmenize faydası tartışılmaz bir gerçektir. Bunun yanına eklenecek birkaç direnç antrenmanı da vücudunuzun protein deposu olmanıza fayda sağlayacaktır. Önde gelen bir bodyci dergilerinden birisinin yaptığı araştırmaya göre bir gruba sadece aerobik egzersizler, diğer gruba sadece direnç antrenmanı, son gruba da her ikisini birden yaptırmışlardır. (Hayat bir fitness olsaydı, ben son gruba denk gelirdim…) Neyse gelelim sonuçlara. Aerobik uygulamaları yapan grup, egzersiz kombinasyonları uygulayan gruba(direnç) göre daha hızlı ve fazla kilo kaybetmiştir. Yani sonuç olarak Kardiyo egzersizlerinin kalorileri, direnç antrenmanlarına oranla daha hızlı yaktığı kanıtlanmıştır. İşte bu durum her ne kadar büyük bir avantaj sağlasa da son grubu unutmak olmaz ve aklınızda canlandırdınız bile. Evet, hepsi birer rambo gibi sağlam oldular.

“Her sabah erkenden başlayacan HACI!”

Bu kardeşlerimiz Rocky serisinin Ivan Drago bölümündeki nidaları atarak, kulaklıklarında çalan “Eye of the Tiger” eşliğinde bunu bir yaşam tarzı olarak benimsemişlerdir. Asıl sonuç, çalışmak için en iyi zamanın sizin en uygun olduğunuz zaman olmasıdır. Her ne kadar sabahları egzersizin faydası bulunmaktaysa, aynı oranda akşamları yapılan egzersizin de faydaları bulunmaktadır. Egzersizleri yapmış olduğunuz gün ve zamandan daha önemlisi, bütün aktiviteleriniz arasındaki tutarlılıktır. Çünkü protein deposuna dönüşebilmek için önemlidir.

“Ahhhhh Acıııı, daha da çok acıııı, halter demirini getirin…”

Kabilenin bu üyeleri daha çok kuvvet ağırlık bölümünde pusarlar. Bir anda müziğe kendini kaptıran kardeşlerimiz, Battal Gazi gibi savaşıyorlarmışcasına bağırmaya başlarlar. Birine sorduğunuzda irademle savaşıyorum SISKA ADAM; demesi çok muhtemeldir. Fakat egzersizlerin illa da size acı vermesi gerekmeyecektir. 

Çünkü yoğun bir şekilde abanmanız, genel olarak diz, omuz ve sırt yaralanmalarına ya da incinmelerine neden olmaktadır. Mevcut egzersiz planınız veya salonda bir abiden aldığınız plan, sizi kötü hissettiriyorsa kaçın. Çünkü abimiz, unvanını korumak için sizlere işkence programı vermiştir ve altı aylık abonelik başlattıysanız, geçmiş olsun dileklerini iletmiştir. Bunun için kendinizi sıkmadan çalışarak, günün ilerleyen saatlerinde de küçük aktivitelerle kalori yakabilirsiniz.

“Her sabah yumurta yerim, her akşam şu saate burada üçgen vücut olurum” Üçgen olmanın en birincil misyonu da bu kelimede saklıdır. Yani doğru bir sürece sahil olabilmeniz için bu amacı rutine çevirmeniz gerekmektedir. Vücudunuz uygun bir seviyede çalıştığında sizleri de motive edebilecektir. 

Genel itibariyle zorlandığınız hareketler en büyük dezavantajlarınızdır. Bu durumda biraz kas ağrısı çekmeniz yadırganmayacaktır ve gayet olağandır. Hatta ertesi gün yürüme zorluğu bile çekebilirsiniz. Halk arasında hamlığın çıkması olarak algılanmaktadır. Rutin bir şekilde egzersizlere alışmanız ve spor salonlarında da birbirinden güzel cinelere denk gelmeniz, spora olan isteğinizi daha fazla arttıracaktır.

“İlla da Body modelleri gibi üçgen vücut görünmenize gerek yok, sonuçta şampiyonaya katılmayacaksınız.”

Yani o heveslendiğiniz modeller gibi olmaya çalışmayın gerek de yok. Çünkü kaya gibi sert ve damarlı kollara sahip olmadığınız, tüm reklamlarda bariz olarak gösterilmek istenmiştir. Bu gibi protein eksiliği yönünden algılara kapılarak, yapılan reklam kampanyalarından dolayı formda olmadığınızı düşünerek aldanacak ve daha fazla harcama yapacaksınız. Birçok modelin vücudu gerçekten de kusursuz gözükebiliyor. 

Tabi aynı şeylere E30’lar içinde söyleyebiliriz. Kasa çok güzel ama motor yıpranmış misali, gördüğünüze asla aldanmayın. Çoğu modelin uyguladıkları diyetler ve takıntılı egzersiz planlarıyla vücutlarını mahvettiklerinin bilincinde olun. Bütün bunları uyguladığınız takdirde, salona girişiyle birlikte tüm gözleri kendine diktiren, veletlerin abi sen protein tozu kullanıyor musun? 

Sorularına maruz kalan, kızlarla partner olarak karizmasını konuşturan, kimseyle konuşmayan ancak asi tavırlarıyla çekiciliğini ve gizemini koruyan bir protein bombası olabilirsiniz.