\"Gwanghae

13 Eylül 2012 tarihinde izleyici karşısına çıkan Masquerade Gwanghae Wangyidoen namja güzel reaksiyon almıştır. Yapımın yönetmeni Choo Chang-min’dir. Ayrıca film, Güney Kore menşeili tipik bir Kore filmidir. Dram ve tarih türüyle beyazperdeye aktarılan filmin metrajı 2 saat 11 dakikadır.

Kral Gwan-hee, filmde, Kore Joseon Hanedanlığını yöneten 15. Hükümdardır. Kısa süre sonrasında bir suikasta uğrayacağını fark edecek ve danışmanı Heo Gyun’a, kendisine tıpa tıp benzer birini bulmasını emredecektir.


Gwanghae Wangyidoen namja Animesi

Heo Gyun, uzun uğraşlar sonucunda krala yüksek oranda benzeyen ve geçimini akrobatlıkla sağlayan Ha-Sun’u bulacaktır. Her ne kadar önlem alınmaya çalışılsa da hiçbir şey Gwang-hee’nin zehirlenmesinin önüne geçememiştir. Durum karşısında büyük bir şok yaşayan Heo Gyun, tek çare olarak Ha-sun’u kral sağlığına ulaşana kadar kral gibi davranmaya zorlayacaktır. Ha-sun, krala oranla daha merhametli ve iyilikseverdir. Ha-sun’un insanlar tarafından kabul görmesi, ülke yönetimine ciddi anlamda göz dikmesine yol açacaktır.


Film Analiz

Filmi izlediğiniz takdirde, entrikalara ve tarihin dramatik sahnelerine tıka basa doyacaksınız. Üstelik son derece heyecanlı savaş sahneleriyle, adeta o dönemleri yeniden yaşayabileceksiniz.