\"Hurricane

UKTV’nin Dave’sinde yayınlanan Hurricane Man serisinin, uluslararası dağıtımı BBC tarafından üstlenilmektedir. 8 farklı bölümden oluşan belgesel serisi totalde 1 saatlik periyotlara ayrılmıştır. Her periyotta farklı coğrafyalara konuk olup, birbirinden sıra dışı yaşam öykülerine uzanacaksınız. Henüz yeni yayınlanacak olan belgesel serisi, saniyelerle ifade edilen felaketlerin, bu zamana kadar karanlık kalmış yüzüne ışık tutacaktır. 

Hurricane Man belgeselinin konusu dünyanın en büyük fırtınalarını ve yarattıkları yıkımı kayda almaktır. Kahramanımız Josh Morgerman, güçlü görünüşünün hakkını verecek bir performansa imza atmaktadır. ABD’de medyada yer edinilen kasırgalara ve fırtınaların, sosyal yaşamı ne derece etkilediği ve şiddetinin ne düzeyde olduğunu yansıtmaktadır. 

Hurricane Man Josh Morgerman

Josh Morgerman’ın lakabı uğraştığı işten dolayı Hurricane Man’dir. Türkçesi Kasırga Adam olan bu lakap, tam anlamıyla gözlemlenmektedir. Fırtınalar hakkındaki bilimsel veriler INSIDE aracılığıyla elde edilmektedir. Epik ögeleri fazlasıyla barındıran doğal afet senaryolarında, insanlar kimi zaman ölümden kıl payı kurtulmaktadır.

Hurricane Man belgesel serisinde, daha çok 2018 kasırgalarına ve büyük fırtınalarına yer verilmiştir. Josh isimli kahramanımız, güçlük çekse de mücadelesini her kasırgada sürdürmeye çalışmakta ve en ufak anı bile kayıttan kaçırmamaya çabalamaktadır. Kasırganın düzenlendiği yerlere giden Josh, haberlerde bu zamana kadar pek yer bulmayan insanların öyküsüne uzanacaktır. Her ne kadar saniyeler içinde ekrandan kaybolsalar da kasırgaların, insanlara, ailelere ve mülklerine verdikleri zarar yıllar boyu sürmektedir.

Hurricane Man Felaket Çanlarını Çalacak

Karakterlerimiz diğer yandan, acil servislerde bütün doğal afet durumlarında ellerinden gelen yardımı sergileyerek, toplum yararına da görev yapmaktadırlar. Karayipler, ABD, Pasifik’in güneyi ve Asya’nın doğusunda yer alan gerçek yaşam öykülerine ve doğal afet senaryolarına 18 Temmuz 2019 itibariyle Hurricane Man aracılığıyla ulaşabileceksiniz.