\"instagramdan

Geçtiğimiz günlerde instagramdan para kazanma adına  sosyal mecra yöneticileri, Facebook Instagram Reklam Yöneticisi hizmetinde reklam verenleri aşırı sevindirecek bir karara imza attılar. Kullanıcılar, uzun zamandır instagram hizmetlerinde gösterilen reklamlara yabancı değiller. Yeni düzenlemelerle birlikte Facebook, reklam dünyasında inovasyonu yakalamaya dair adımlar atmaya başladı.

Geçmişten günümüze kadar insanlar, instagramdan para kazanmak konusunda fazlasıyla başarılı oldular.Facebook Instagram Reklam Yöneticisi dahil olmak üzere çoğu reklamlardan nefret etmiştirler. Öncesinden, hikâye aralarında ve keşfet bölümünde reklamlar gözlemlenmekteydi. Yeni düzenlemeyle birlikte artık, anasayfanızda da bazı reklam modellerine rastlayabileceksiniz.

İnstagram\’dan Para Kazanma Çeşitlendiriliyor

Akış hizmetlerini kontrol sağladığınız sırada, influencerların etkileyici marka içeriği tanımlarını gözlemleyebileceksiniz. Bu duruma izin verilmesi en çok da fenomenleri sevindirdi. Sonraki süreçte, kendilerini daha büyük kitlelere tanıtmak için daha ekonomik ve kalıcı çözümlere sahip olmuş olacaklar.

İnstgram\’dan Para Kazanmak için İnfluencerlar Takip Etmediklerinizi Yansıtacak?

Kulağa biraz garip gelebilir fakat anasayfanızda, büyük bir şok yaşamamınız adına önceden bilinçlenmelisiniz. Benzer reklam modeli şu an Facebook’ta halihazırda uygulanmakta. Çeşitli marka ve ürün tanıtımları, akış ekranında gözükmekte.

İnfluencer hesapların birçoğu, geçimlerini sponsorlu marka içerikleri yayınlayarak sağlamaktadır. Bu zamana kadar sadece takipçileri tarafından görülen reklamlar, Facebook’un duyurusuyla birlikte daha geniş kanallara dağılabilecek.

Bu reklam modeliyle birlikte hem hikayeler arası geçişte hem de anasayfada görülen reklamlar, kullanıcılara olumlu bir geri bildirim yaratmayacağa benziyor.

Resmi kanallardan yapılan açıklamaya göre, Markalı içerik reklam verenleri bundan sonraki süreçte, işletmelerinin marka hikayelerini influencerlar aracılığıyla müşterilerine sunabilecekler. İnstagram’ın önceki reklam modellerinde yer alan Sponsorlu filigranı halen kullanımda olacak. Ayrıca başlıkların üzerinde ücretli bir ortaklık belirtisi kullanılacak.

Önümüzdeki birkaç ay içinde, akış sayfanızda karşılaşabileceksiniz. Bu nedenle panikleyecek bir şey olmadığını ve sıradan bir instagramdan para kazanma misyonu için Facebook Instagram Reklam Yöneticisi kaynaklı olduğunu kabul ediniz.