Hiç şüphesiz ki Joker 2019 karakterinin kötülüklerine rağmen hayran olan büyük kitlenin varlığını kabul etmeliyiz. Yapımcılarda Joker 2019 formatıyla yeninden izleyenleri cezbetmeye çalışacaklar. Çünkü karakterin insanların ve hayatın acımasızlığını, en iyi şekilde yansıttığını kabul etmekteler. Kısa sürede boy gösterdiği birçok filmde adından söz ettirmesi, Joker 2019 popülerliğinin de artmasına yol açmıştır.

Hikâye olarak Joker 2019 Arthur Fleck efsanesine dair detayları ön plana çıkaracağı düşünüyorum. Arthur Fleck, hayata karşı dost canlısı ve pozitif bir karakter olarak karşımıza çıkacak. Kendisi her nasıl bir muameleyle karşılaşırsa karşılaşsın beyefendiliğini astla bozmuyor. Üstelik fiziksel yönden de bir hayli çelimsiz ve kavga kaldıramayacak bir imaj çiziyor. Joker 2019 başlarında özellikle insanların kendisine karşı, neden böyle bir tutum sergilediğini sorgulamaya başlıyor. Çünkü kendisinin sürekli aşağılanması konusunda herhangi bir fikri bulunmuyor. Fakat her geçen gün şiddetin dozu biraz daha artıyor.

Joker 2019 Yeşilçam Temasında

Tıpkı eski Yeşilçam filmlerinde olduğu gibi bir anda acılı ve çilekeş formuna dönüşüyor karakter. Fakat o kadar iyimser ki Arthur Fleck, insanların yerinde kendisinde bir problem olduğuna inanıyor. Bunun için de üşenmeden psikolog terapilerine katılıyor.

Hangi aşamada olursa olsun karakterimiz, kendini gülmekten asla alıkoymuyor. Aslında Arthur’un bu şekilde davranmasının birincil nedene hasta ve yaşlı annesi. Çünkü karaktere hayatı boyunca gülebildiği kadar gülmesini ve hayatından keyif duymasının gerekliliğini öğütlemiştir. Bu nedenle de sürekli olarak aykırı davranmanın, annesini üzeceğini düşünmektedir. Her ne kadar Gotham’da yaşıyor olsa da uzun bir süre boyunca bu şekildeki yaşamına devam etmeye çalışacak ve asla Joker 2019 beyefendiliğinden taviz vermeyecektir.

Arthur, hayattaki birincil misyonu olarak dünyadaki insanlara mutluluk ve sevgi getirmeyi görecektir. Karakterimiz, hayatını palyaçoluk yaparak kazanmaya çalışmakta ve öte yandan amacına en büyük hizmeti bu şekilde edebileceğini düşünmektedir. Ancak ne yazık ki kendisi dünyanın en kötü palyaçosudur.  Yoğun iş günlerinin yanında bir de tartaklanmakla başa çıkmaya çalışmaktadır. Öte yandan da hayatı sorgulamaya kaldığı yerden devam etmektedir.

Arthur, bu zamana kadar gösterdiği bütün fedakarlığı karşısında sadece koca bir hiç elde etmiştir. Artık insanlara karşı gram umudu kalmamıştır. Üstelik kendisinin biraz daha fazla alttan almaya çalışması, daha fazla zarar görmesine yol açacaktır. Bütün başına gelenler karakteri, dış dünyadan iyice soyutlamıştır. İlk başlarda metrolarda düzenleyeceği suç faaliyetleriyle bir isim yapmaya çalışacaktır. Diğer taraftan da sosyo-ekonomik farklılıklar bulunduran insanları güldürmeye çalışmaktadır.

Joker 2019 Son Kritikler

Aslında Arthur’un hedefinde bir nevi Gotham’ın zengin zümresi yer almaktadır. Normal şartlardan insanları güldürmek konusunda başarısızlığı tadan Arthur, artık hedefini sadece suç yoluyla güldürmeye dikecektir. Birer ikişer işlediği suçlar, kendisini bir anda Gotham’ın korku abidelerinden birisi yapacaktır. Ancak en tehlikeli kalkışması ise Thomas Wayne’ye karşı olacaktır. Çünkü karakter, bir sonraki Gotham seçimlerinde, doğrudan başkanlığa adaydır. Üstelik politikal olarak hırsları yüzünden binlerce masum insanın kanın girmeye çalışacaktır. Arthur ise o dakikada devreye girerek “Yakarsa Gotham’ı Garibanlar Yakar” diyerek son Joker 2019 şakasını yapacaktır.