\"lazer

Hem kadınların hem de erkeklerin sık tercih ettikleri lazer epilasyon ankara, kişisel cilt bakım işlemidir. Uzun vadeli yatırım olması seçim sürecini yüksek miktarda meşgul etmektedir. Günümüzde lazer epilasyon ankara rekabetinin artmış olması da seçim yapmayı zorlaştırmaktadır.

Nitekim erkeklerin ve büyük oranda da kadınların en büyük tüylenme sorunlarıyla karşılaştıklarında lazer epilasyon ankara tek çaredir. Tıraş etmek, yolmak ve cilalamak ya da tamamen bunun ile kurtulma seçimi yapmak zorundadırlar. Bu işlemler başlı başına zaman almaya yeterli olmaktadır. Yani gerek teferruatı gerekse de insanlara verdiği acı şüphesiz büyük bir problem yaratmaktadır. 

Herkes pürüzsüz ve tüyden uzak bir cilde sahip olmayı tercih etmektedir. Çünkü insanların konforları için tek mantıklı seçenek olarak bu görülmektedir. Bütün tüylenme probleminizden köklü olarak kurtulmak ve bu iş için biraz da kesenin ucunu açabilme imkânınız varsa, lazer epilasyon ankara gibi kalıcı sonuçlar yaratan çözümleri tercih etmek, daha mantıklı olacaktır. Günümüz kişisel bakım teknolojisinde kat edilen ilerlemeler ve işlemlerde kullanılan ileri teknoloji yöntemlerle foliküller tahrip edilmeden, kalıcı pürüzsüz cilt elde edilebilmektedir.


Lazer Epilasyon Ankara Gözünüzde büyüttüğünüz gibi değildir!

İnsanların büyük bir kısmı, sırf isminde “lazer” geçtiğinden dolayı, lazer epilasyon ankara işlemi yaptırmaya sıcak bakmamaktadır. Çünkü bu kavram, çoğu insanın ortak aklında korkutucu sonuçlar çağrıştırmaktadır. Fakat genel işlem, tahmin edilenden daha pratik ve kolaydır. Lazer sadece enerji gönderimini sağlamak için tercih edilen bir araçtır. 

Lazerden gelen enerji yardımıyla, saç kökünde bulunan pigment ismindeki oluşumlar toplanarak, kökten tahrip edilmesi sağlanmaktadır. Kökün yok edilmesiyle artık daha fazla tüy oluşumu engellenmiş olmaktadır.

Bilinmesi gereken lazer epilasyon türleri:

  1. Diode, tür lazer epilasyon yöntemi, daha çok koyu ve açık ciltler için tercih edilmektedir.
  2. Nd: YAG, lazer epilasyon yöntemi, icra edilirken uzun pulslu lazer kullanılmakta, bronz ciltler de dahil olmak üzere bütün cilt tiplerinde başarılı bir şekilde uygulana bilmektedir. Özellikle ince ve hafif tüylü bölgeler için diğer epilasyon türlerine göre bölgeyi daha etkilemektedir.
  3. Alexandrite, lazer epilasyon yöntemi daha çok işi acele olanlara hitap etmekte ve emsallerine oranla daha hızlı sonuçlar doğurabilmektedir. Hafif zeytin tene sahip olan insanlar, geniş vücut bölgelerindeki tüylerden kurtulabilmek adına sık sık bu yöntemi tercih etmektedirler.

Lazer Epilasyon Ankara Her Bölgede Başarı Sağlamakta

Söz konusu lazer epilasyon ankara işlemi, tüyden arındırmak istediğiniz bütün bölgelerde etkili geri dönüşler sağlayacaktır. Özellikle de en popülerleri arasında bikini bölgesi, dudak etrafı, çene ve koltuk altı dokusundaki uygulamalar vazgeçilmezlerdendir.

Kalın, sık ve koyu tüylü insanlar lazer epilasyon için en uygun bireylerdir

Bu türden bir cilde sahip olanlar, hayatları boyunca birçok alanda sorun yaşamıştırlar. En ufak bir tatil kaçamağı bile başlı başına onlar için birer teferruattır. Bu nedenle, tüyün sık ve bol olduğu akıllara daha acılı ve sancılı bir süreç geçirileceğini çağrıştırmaktadır. Ancak koyu renkli tüye sahip olan insanlara uygulanan lazer epilasyon ankara işlemlerinde, akranlarına oranla daha başarılı sonuçlar elde edebilme fırsatı doğurdukları saptanmıştır. 

Lazer epilasyon ankara sayesinde tüy folikülündeki pigmentler, işlemin başarası açısından en büyük avantajını olacaktır. Her ne kadar seans süreleri kısa tutulmaya çalışılsa da kalın tüyler, zaman zaman problem yaratabilmektedir. Bu problem seans sürelerinin daha fazla uzatılmasıyla aşılmaya çalışılmaktadır. Çünkü bazı tüyler, normale oranla daha dayanıklıdır ve seans yürütümünde ekstra hormanal değişiklikler de engel taşıyabilmektedir. Bu nedenle, lazer epilasyon ankara hizmeti alacak kullanıcılar, bütün öyküleriyle birlikte analiz edilmektedir.


Bazı ilaçları lazer epilasyon işleminden önce kullanmayı bırakmanız gerekebilir


Bu durum, ağda seanslarında da tanık olunan bir süreçtir. Cilt bakım tedavisini tetikleyecek ve işlemleri daha fazla komplike edebilecek ilaçların alınımının kesilmesi istenebilmektedir. Özellikle de ışığa duyarlı ilaçlar, seanslar başlamadan bir hafta önce kestirilebilmektedir. Bunun yanında birçok antibiyotiğin ışığa karşı hassasiyeti dikkat edilmesi gereken bir konudur. 

Yani lazer epilasyon ankara seansından önce bir enfeksiyonunuz varsa ya da olması ihtimalinden şüpheleniyorsanız, seans randevunuzu birkaç hafta sonrasına erteleyebilmeniz, sağlığınız açısından büyük oranda fayda sağlayacaktır. Kendi çözümlerini kendi yaratmak isteyen hastaların, alfa hidroksil asit veya retinoid kullanmaları önerilmediği gibi sert bir şekilde karşı çıkılmaktadır. Çünkü bu bileşenler, bulaştığı cilt hücrelerini çoğaltabilmeleriyle tanınmıştırlar. 

Tedavi süresince, cildinizin tahrişe ve UV ışınlarına karşı açık olması, sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilecektir. Bu nedenle, en yakın hekimden tavsiye istenilmesi gerekecektir.


Ortalama lazer epilasyon planları 6 ila 8 seans arasında gerçekleşmektedir


İşleme karar verdiğiniz süreçte, kendinizi 6 ila 8 ay sonrasında tüylerinize veda etmiş olarak görmeniz, motivasyonunuzu daha fazla yükselteceğinden, seanslardan etkilenmenizi de bir o kadar azaltacaktır. Ancak bütün bu seans miktarları, standart dahilinde ilerlememektedir. Çünkü insanlar farklı tüy tiplerine ve dokularına sahiptirler. 

Bu nedenle lazer epilasyon ankara seanslarının süresini asıl olarak belirleyecek olacak siz ve cilt tipinizdir. Tüylerin, vücuttaki konumları itibariyle uzama süreleri birbirinden farklı hızlardadır. Yani doğrudan olarak bu bile tedavinizin, sadece kişisel planınız dahilinde ilerlemesine gereksinim duyuracaktır. Hangi noktaya, ne türden bir tedavi seçtiğiniz göz önünde bulundurularak, bu zaman dilimi ortalama 6 ila 8 seans arasında olmasının yanında, daha kısa veya uzun da sürebilecektir.0gaz24 Mayıs hastalooktespitledi

\"lazer

Lazer Epilasyon Fiyatları Biraz Tuzlu Olabilir


Bu işlemlerde sadece seans başına ücret ödemektesiniz. Bu nedenle de başta total lazer epilasyon ankara seans fiyatı aldığınız ve sonuç göremediğiniz de sürpriz faturalarla karşılaşabilirsiniz. Yani bu işlem her ne kadar biraz tuzluya kaçabilme olanağını barındırdığı gibi vücut tipiniz sayesinde beklenilenden daha düşük harcamalar da yapılabilmektedir. 

Ayrıca hangi bölgeye ne çeşit bir işlem uygulatacağınızın da fiyat politikalarındaki yeri büyüktür. Bazı durumlarda lazer epilasyon ankara ücretleri tedarikçiler ve sağlayıcılar arasında farklılık gösterebilmektedir. Böyle bir durumda, Pazar araştırmanızı sıkı yürütmeniz, cebinizden tasarruf etmenize faydalı olacaktır.

Tüylerin uzamasını durdurmanın, bazen onlarca seansa maruz bırakabileceğini gözden çıkarmayın ve bütün organizasyon planınızda mevcut koşullar dahilinde seans planınızı satın alın. 

Kullanıcılara lazer epilasyon ankara ücretleri pahalı gelse de sunduğu olanaklar bakımından gerçekten de harcanması gereken bir ihtiyaçtır. Özellikle de yaz aylarında düştüğünüz durumu göz önüne getirdiğinizde erkek veya kadın hiç fark etmeksizin, harcama yapmaktan çekinmeyeceksiniz. 

Vücudunuza yapacağınız lazer epilasyon uzun süreli bir yatırım, kişisel bakım harcamalarınızın da uzun vadede tasarruf sağlamasına fırsat tanıyacağından, paranız tamamen çöpe gitmeyecektir.


Lazer epilasyon zararları


Dünyadaki çoğu faydalı şeyin, küçük de olsa zararları bulunmaktadır. Kullanıcıların, lazer epilasyon işleminde en korkutucu senaryolarında yanma riski bulunmaktadır ve bu durumun bir garantisi yoktur. Maddeler halinde incelersek:

  • Yanma
  • Kabarma
  • Renk atması
  • Kızarıklık
  • Yara izleri

Potansiyel olarak lazer epilasyon işleminde yan etkilere de maruz kalınabilmektedir.


Seans öncesi tıraş

Lazer epilasyon seansı öncesinde, birçok uygulayıcının reddetmedikleri durum bölgenin tıraş edilmesi işlemidir. Çünkü saç köklerinin açığa çıkması sayesinde, lazer atışları daha etkin reaksiyonlar gösterebileceğinden, işlemler de bir o kadar başarılı olacaktır. Fakat dikkat edilmesi gereken durum, kökü tahrip etmemenizdir. Çünkü bu hazırlıkta tıraşın kriterleri bakamından özel sebepler bulunmaktadır. 

Seanstan bir ay öncesine kadar, tüyü balmumu ya da cımbızla beyazlatmanız gerekecektir. Tüy köklerinin tahrip edilmesi, lazer epilasyon ankara seansının başarısını büyük oranda etkileyecektir. Bu nedenle de kökün tahrip olmamasına karşı ekstra hassasiyet göstermeniz, ekonomik ve sağlıksal bakımdan fayda sağlayacaktır.


Benim önerim: Gillette Venus Ekstra Pürüzsüz Yeşil olan, yanında 1 tutacak ve iki yedek başlıkla birlikte sunulmaktadır.


Tedavi sonrasında uygulanma tavsiyesi

Lazer epilasyon seansından sonra insanlar, en fazla güneş ışığına maruz kalmayın önerisini duyacaktırlar. Uygulama ve sağlığınız açısından bu hususu dikkat etmeli ve büyük önem göstermelisiniz. Bunun yanında yüz ve vücut için kullanılan güneş koruyucular ve losyonları da doktorunuza danışarak kullanmanız avantaj sağlayacaktır. Çünkü lazer epilasyon işlemi sonrası, en sık kullanım sağlanan ürün güneş koruyucu bileşenlere sahip olanlardır. Bunun yanında uzayan tüyler, düzenli aralıklarla tıraş edilmeli ve asla tahriş olabilecek şekilde cilalanmamalıdır.

0gaz24 Ağustos hastalooktespitledi

Her lazer epilasyon ankara seansına fire vermeden katılmalısınız


İnsanımız, büyük oranda uzun meşakkatli işlere karşı kolay pes edebilmektedir. Buna spor salonlarından alınan üyelik paketleri en büyük kanıttır. Ancak epilasyon sürecinin en önemli kısmıysa, istikrarlı yürütmektir. Tüylerin uzamasının yavaşladığı, genel olarak hastalar tarafından saptanması kolay bir durum değildir. Bu nedenle de uygulayıcı hekimin kontrolü, başarı ve sağlık açısından büyük oranda önem teşkil edecektir. 

Lazer epilasyon ankara tedavinizin, kaliteli sonuçlar doğurmasını istiyorsanız, sıkılmadan süreci bitirene kadar sabretmelisiniz. Nitekim uzun süre tüylenme problemi yaşadığınız varsayılırsa, tamamen kurtulmanıza olanak tanıyacak bir durum için uzun süreler değildir ve katlanılması illaki kolaydır.


Lazer epilasyon ankara seanslarında fazla acı çekmeniz normal değildir!


Lazer epilasyon ankara atışlarının hafif ancak bir o kadar da keskin olduğunu hissetmelisiniz. Aykırı bir durumda hekiminizden uyuşturulmasını talep edebilirsiniz ve kendisinin direktifleriyle korkunuzu yenebilirsiniz.


Özel gününüzdeyseniz bile lazer epilasyon ankara işleminde endişelenmenize gerek yok


Yani özel günlerinizde, tamamen lazer epilasyon ankara seans iptali sağlamanız gerekmez. Bunun için hekiminizden ayrıntılı destek isteyebilirsiniz. Çünkü tedavilerde tutarlı ve kararlı olmak, en büyük kazanım hedefidir. Bu nedenle de bikini bölgesinde girişilecek işlemlerde dahi tampon kullanılarak, işlemin uygulandığı lazer epilasyon uygulamalarına rastlanılmaktadır.