\"mindhunter

Uzun zamandır Netflix severlerin beklemiş oldukları Mindhunter 2. Sezon en sonunda 16.08.2019 tarihinde prömiyer yapacak. Dizinin, 1. sezon geri bildirimleri çok olumlu yöndeydi. Özellikle de 1970’lerin Amerika’sını işliyor oluşu, izleyenleri zamanda yolculuğa çıkardı. Hikayemizin ana kahramanı Holden Ford, kısa süre önce FBI’ın ara buluculuk pozisyonuna getirilmiştir. Çevresinde gelişen olaylar detaylı bir şekilde anlatılmaya çalışılıyordu.

Mindhunter 2. Sezon Konusu Tahminleri


Holden Ford, Mindhunter 2. Sezon da yürütmüş olduğu ara buluculuk operasyonlarının yanında, meslektaşlarını da eğitmekten sorumlu tutulacak. Üstelik yaşının diğer eğitmenlere karşı daha genç olması, meslektaşları tarafından idol olarak görülmesini sağlayacak. Kısa sürede FBI’ın en gözde personelleri arasında yer bulacak. Holden Ford’un stabil ilerleyen kariyeri, eline geçen garip bir dosyayla birlikte uç noktalara ilerlemişti. Sorumluluk duygusunun üst seviyelerde olması, soruşturmalarda vicdan azabı duymasını tetikleyecektir. Uzun süre, duygusal bunalımlar geçiren karakter, yeniden kendisi olmak için harekete geçecektir. Mindhunter 2. sezon konusunun, biraz daha Holden Ford’un kişisel yaşamına dokunacağı öngörülüyor.


Mindhunter 2. Sezon Tatmin Edecek mi?

Büyük oranda yeni sezonda da Holden Ford’a hayran kalmaya devam edeceğiz. Karakter, bir insanın yaşadığından daha zor şeylere tanık olsa da Amerika’nın en acımasız katillerine, Bill Tech adındaki Davranış Bilimi Uzmanı dostuyla bakmaya devam edecek. Röportaj kılıfında adeta, FBI ile arasında mekik dokunacak. Suçları onanan katillerin, nasıl bir yaşama sahip oldukları, suça iten çevresel faktörler ve geçmiş travmaları toplu bir şekilde analiz edilecek.

Ardından da katiller ile yetkililer arasında röportajlar yapılmaya çalışılarak, ruhlarına dokunulmak istenilecek. Suça eğilime iten faktörler saptanıp, buna uygun güvenlik politikaları tesis edilecek. Toplumsal olarak bilinç sağlanıp, suçu oluşturan en büyük unsurların, devre dışı bırakılması sağlanacak. Mindhunter 2. sezon suçluların neden suç işledikleri, nelerin onları bu batağa ittiği ve mantıklı olarak suç işlemenin belirli sebepler dahilinde ortaya çıkan bir eğilim olduğu kanıtlanacaktır.


Nasıl İzlenecek?

Dizinin ilk sezonunda olduğu gibi Mindhunter 2. Sezon da Netflix yayın platformundan ulaşılabilecek. Üye olarak, seyir zevkini doruklarda yaşayabilecek ve aklınızın sınırlarını zorlayabileceksiniz.