\"online

Son zamanların trendi haline gelen Online eğitimler üniversite dersleri sistemi dahi vermeye başladı ve günümüzde öğrenciler çantalar dolusu kitaba ya da dolgun aylık dershane taksitlerine ihtiyaç duymamaktadır. İnternet bağlantısına sahip olan kullanıcılar, hayallerindeki kariyerlerine çevrimiçi eğitim modeliyle de hazırlanabilmektedirler.

Online Eğitimler Üniversite Dersleri Sistemi

Online eğitim modeli, kısa zamanda öğrencilerin gönlünde taht kurmayı başarmıştır. En iyi hocaların ders kayıtlarından edinilen ve konuların derinlemesine taranmasını esas alan bir öğretim modeli yürütülmektedir. Bu modele ilgi her geçen gün daha fazla artmaktadır. Bütün öğrencileri bir sınıfa yerleştirip sıkıştırmaktansa, öğrencilerin ceplerinde dahi yer bulmak daha inovatif bir seçim olmuştur.

Aktif öğrenci nüfusu, sürekli olarak artmakta ve rekabette buna doğru orantılı olarak yükselmektedir. Öğrenciler eski metotlardan çok, kendilerine geliştirmeye yönelmiş durumdadırlar. Bu nedenle de online eğitim almaktan yana seçim kullanmaktadırlar. Geçmişte dershaneler aktifken, okulların yanında takviye olarak faaliyetlerini sürdürmüştürler. Ancak bir süre sonra yapılan düzenlemeler ışığında kapatılmalarına karar verilmiştir.

Diğer taraftan öğrencilerin de zamanlarının büyük bir bölümünü harcayan dershaneler, maddi ve manevi kayıplara da yol açabilmiştir. Durum böyle olunca, öğrenciler takviye olarak ekstralar aramaya başlamıştırlar. Bazı öğrenciler özel dersler alarak maddi yatırımlarda bulunmuşturlar. Ancak bunu karşılayamayanlar için büyük problem gözlemlenmiştir.

Geleceğinden endişe eden öğrenciler çareleri etüt merkezlerine yönelik sürdürmüştürler. Fakat bu da zamandan ve maddi yönden götürüleri beraberinde getirmiştir. Her ebeveyn çocuğunun en iyi öğretmenlerden ders almasını isterken buna paralel olarak, harcamalarının da artacağının bilincinde olmuşturlar. Ancak tam umutlar tükenmişken, online eğitim trendleri çıkarak öğrencileri ve ebeveynleri olumlu şekilde etkilemiştirler.

Günümüzde bilgiye erişmek son derece ucuz ve hızlıdır. Öğrenciler otobüste yolculuk yaparken ya da gezerlerken bile online eğitim modelini aktif bir şekilde kullanabilmektedirler. Çantalarından bağımsız eriştikleri platformlarda, çantalarına sığmayacak kadar çok bilgi edinebilmekteler. Bir nevi, sağlık açısından da olumlu getirileri olmuştur. Üstelik yayınlar son derece kaliteli ve öğrenci odaklı kayda alındığından, adeta size özel anlatılıyormuş hissiyatını yaşayabiliyorsunuz.

Öğrenciler arasında giderek yükselen online eğitim trendinde, artık harcamalar sadece kaynak kitap, deneme ya da fasikül alımlarına yöneltilmektedir. Bu durumdan en fazla da veliler, mutludurlar.


Online eğitim modelinin avantajları nedir?

Geçmiş uygulamalarda ve birçok eğitim kurumunda, eğitimi engelleyen en büyük faktör gürültü olarak öne çıkmaktadır. Kimi öğrenciler bu konuda bağışıklık kazanmışlarken, bazılarıysa aşırı rahatsız olabilmekte ve bunu dile getirmekten de çekinebilmektedir. Ancak online eğitim trendlerinde, son derece sakin ve sessiz bir anlatım esas kılınmıştır. Anlaşılmayan noktalar, tekrar tekrar geri sarılarak izlenebilmekte hatta not almak için durdurup, kendinize ekstra süre bile kazanabilmektesiniz.


Online eğitim modeli dezavantajları?

Online eğitim modeli sınırsız avantajları yaratırken en büyük dezavantajı, şüphesiz ki öğrencilerin kontrol edilebiliyor olmayışlarıdır. Diğer taraftan pijamalarla ders dinlemek, çoğu kişinin yatarak ders çalışması, online eğitim trendleri etkileyen dış faktörlerdir.