Telefon ve bilgisayar kullanıcıları, son zamanlarda pubg izleme sınırı aşıldı hatası isimli hatayla karşı karşıya kalmaktalar. Günümüz furyasında zaman geçiren kullanıcıların keyfini zedelemektedir. Fakat asla çözülemeyecek bir konu da değildir.

Geçtiğimiz günlerde, oyunun yer aldığı birçok ülkeyi de etkisi altında bırakan oyunu, bir dizi intiharların sebebi olarak gösterildi. Özellikle de oyunun tema ve konsepti bakımından, şiddeti tetiklediği öne sürüldü. Bütün bunlar yasaklanacak mı sorularını akıllara getirse de henüz bu yönde bir çalışma duyurulmadı.

Pubg İzlemi Sınırı Aşıldı Hata Değil

PUBG; erişim sağladığı 200 milyonluk kitle itibariyle, günümüzde dünyanın en önemli oyunları arasına girdi. Gencinden yaşlısına kadar birçok yaş grubunda, olumlu izlenimler yarattı. Oyunun yasaklanacağı söylentileri hatta pubg izleme sınırı aşıldı bile insanları tedirgin etmeye yetti.

PUBG’nin yapımcı firması Tencent, herhangi bir olumsuzluğa karşı savunma hamleleri yapmayı uygun gördü. Oyunun yasaklanmasının önüne geçmek amacıyla, ilk olarak bağımlılığıyla uygulama sayesinde mücadele başlatıldı. Yeni yapılan güncelleme, oyuncuların günlük olarak maksimum 4-6 saat aralıksız oyun oynamalarına izin verdi.

Yani bu hatayla karşılaşmanızın, birincil sebebi olarak siz değil tamamen oyunun kendisi bulunmakta. Kısacası sorunla karşılaşmanız, artık biraz ara vermenizin iyi olacağını düşündürmek için tasarlandı.

Pubg İzleme Sınırı Aşıldı Hatası Çözüm Adımları

Güncellemenin henüz çok taze olması, ulusal mecralarda dahi fazla yer bulmamasına neden oldu. Birkaç kullanıcı sorunun üstesinden nasıl gelebileceğini çözebilmek amacıyla, olumlu cevap aldıkları taktikler geliştirdiler.

  1. PUBG erişiminizi, mevcut bilgisayarınız üzerinden kapatınız.
  2. Sonrasındaysa bilgisayarınızın çalıştır kısmına ya da klasör arama kısmına aşağıdaki dizini düzenleyip yapıştırınız.

 C:\\Users\\[User ID]\\AppData\\Local\\TslGame\\Saved\\Config\\WindowsNoEditor\\ dizinine ulaşınız.

Dizine ulaşmakta zorluk yaşıyorsanız, dosya konumuna manuel tıklamalara ulaşabilirsiniz.

  • Karşınızda göreceğiniz GameUserSetting.ini dosyasını, sabit diskinizden tamamen siliniz.
  • PUBG oyun dosyalarını, yeniden Steam üzerinden kontrol ettiriniz.
  • Oyunu yeniden başlatınız.

İşlemi tamamladığınız takdirde sıkıntısız bir şekilde sorunu çözebilirsiniz.

Kilit Bilgi: Kullanıcı adınız bölümüne, kendi user ıdnizi girmeniz gerekmektedir.

 Sizinde başınızı ağrıttıysa da oyunda uzun zamandır aktif olmayan bir kullanıcının user id bilgisini kullanabilirsiniz. Bu çözüm yolları tamamen kullanıcılar tarafından denenip, sonuç alındığından dolayı, tamamen kesinliği bulunmamaktadır.

Hatayla karşılaşan kullanıcılar, pubg izleme sınırı aşıldı konusundaki sorunlarına yönelik, çözüm yollarını paylaşmaya devam edecekler.

\"Pubg