\"Restaurant

Yemeklerle haşır neşir olmayı sevenler için Restaurant: Impossible mantıklı bir yapım olacaktır. Özellikle de işletme açmak isteyenler, mevcut işletmesinin eksikleriyle yüzleşmek isteyenler ve bir işletmenin nasıl kalkınacağı yönünde hiçbir bilgiye sahip olmayanlar için altın noktalı bilgiler yer almaktadır. Tema olarak da ultra lüks restoranlar yerine kimselerin uğrak olmadığı restoranlar tercih edilecektir.

Günümüzde birçok girişimci için restoran fikri popüler. Restaurant: Impossible daha çok başarısızlıkla sonuçlanan girişimleri masaya yatırıyor. Müşterileri en zor tatmin etmenize yol açan sektörlerden birisi de şüphesiz yemek sektörüdür. Çünkü çoğu insanın damak yapıları ve tatları birbirinden farklıdır. Üstelik bu farklılıklar doğrudan yemeklerinize de etki etmektedir. Acısıyla, tuzuyla, ekşisiyle, tatlısıyla hatta kıvamıyla dahi kusursuz bir yemek yapmak çok zor ve ustalık isteyecektir.


Restaurant: Impossible Konusu Başarısızlık

Restaurant: Impossible programında, bir hevesle açılıp da sonrasında batmanın eşiğine gelen restoranlara ışık tutulacaktır. Dünyaca ünlü Şef Robert Irvine, kimi zaman sınırlarını zorlayacağı işlere kalkışacaktır. Normal şartlarda, başarısızlığı tescillenmiş olan bir restoranı, popülerleştirmek için uzun süre ve yatırım gerekebilmektedir. Fakat şefimizin sadece 2 günü ve 10.000 dolarlık yatırım yapma hakkı vardır. Dışarıdan bakıldığında bu kadar kısa sürede bir restoranı, küllerinden diriltmek neredeyse imkansızdır.


Restaurant: Impossible Robert Irvine Profesyonelliği

Şefimiz, bugüne kadar işletmesini üstlendiği çoğu restoranda etkili dokunuşlar yaparak, başarıyı yakalayabilmiştir. Umudun olmadığı ve batmasına kesin gözüyle bakılan yerlere, kendinden bir şeyler katarak insanları memnun etmeye çalışacaktır. Diğer taraftan yemek sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin, olmazsa olmaz kuralları nasıl es geçtiğini gözler önüne serecek ve bazı zamanlarda gözlerden kaçan en ufak detayın bile bilançosunun ağır olabileceğini gösterecektir.

Aslında, bir nevi sosyal sorumluluk çalışması olarak da nitelendirilebilir. Çünkü Restaurant: Impossible batan ya da batacak üzere olan işletmeleri dirilterek, sahiplerini ve çalışanlarını yeniden umutlandırmaktadır. Bu amacıyla bakıldığında her programda, farklı kişilerin çorbalarının kaynamasını sağlayacaktırlar. 

Gerçekten de takdire şayan bir özelliği bulunacak ve Robert Irvine sayesinde nice yuvalar kurtulacaktır. İnsanlar tarafından imkansızın, aslında ne kadar kolay üstesinden gelinebileceği gözlemlenecektir. Özellikle de yemek işine girecekler veya girdikleri halde işlerinden memnun olmayan işletme sahiplerinin, severek takip edeceği bir programdır. Restaurant: Impossible 20 Temmuz 2019 tarihinde, 15. sezonuyla birlikte Food Network kanalında yerini alacaktır.