Yeni atanan sağlık personellerinin gözü kulağı Sağlık Bakanlığı Zimmet Sorgulama ekranında yaşanılacak değişikliklere dikildi. Uzun zamandır sürekli kontrollerin sağlandığı sistem, genel itibariyle zimmet sorgulaması ve personel bilgilerini içeriyor.

Sağlık Bakanlığı Zimmet Sorgulama

Kafa karışıklığı yaratmaması için bütün adımları teker teker takip ediniz.

Sağlık Bakanlığı Zimmet Sorgulama Adımları

  1. İlk olarak bu bağlantıdan Sağlık Bakanlığı\’nın zimmet sorgulama sayfasına geçiş yapınız. (Bu sayfada Doktorlar, sağlık personelleri ve diğer personellerin görev yerleri ve zimmetleri sorgulanmaktadır.)
  2. Açılan portaldan T.C. Nüfus Cüzdanı, T.C. Yeni Kimlik Kartı veya Yabancı uyruklu seçeneklerinden sahip olduğunuza tıklayınız.
  3. T.C. Nüfus Cüzdanı yani eski kimlik kartına sahip olduğunuz bölüme tıkladığınızda sizden şu bilgileri isteyecektir. [T.C. Kimlik No, Aile sıra No, Cilt No ve Güvenlik Doğrulaması (Ben Robot Değilim) ]
  4. T.C. Yeni Kimlik Kartı bölümüne tıkladığınızda [T.C. Kimlik No, Seri No ve Güvenlik Doğrulaması (Ben Robot Değilim)] bilgilerini doldurmanızı isteyecektir.
  5. Yabancı uyruklu vatandaşlar, kendilerine uygun bölümü seçtikten sonra [T.C. Numarası, Baba Adı, Doğum Tarihi ve Güvenlik Doğrulaması (Ben Robot Değilim)] kısımlarını seçmelidirler. 

İşlemler doğru bir şekilde tamamlandığında tek bir sorgulama sayfası kullanılarak, Sağlık Bakanlığı Zimmet Sorgulama işlemi gerçekleştirilebilecektir. Burada görev yerleri ve zimmet bilgileri detaylı bir şekilde yer alacaktır. Geçmişte ÇKYS programında gerçekleştirilen işlem benzer şekilde daha ulaşılabilir şekilde hizmet vermektedir. Personelin görevli olduğu yer ve zimmet bilgisi otomatik olarak ÇKYS\’den çekilecektir. Zimmetinizde yer alan ayni malları bilmeniz, çalışma koşullarınızda önemli bir yer edinecektir. 

Atanmış olsanız bile bazı durumlarda ÇKYS sistemine yansımamış olabilirsiniz. Yani bilgilerinize sayfadan ulaşılamayabilir. Zaten bu sayfa tamamen bilgi amaçlı bir sayfadır bu nedenle de atama takip sayfası olarak görmek yanlış olacaktır. Sorguda kullandığınız bilgilerde yaşanılacak en ufak tutarsızlık da bilgi panelinin açılmamasına neden olabilecektir. Bu nedenle de ilk olarak bilgilerinizi doğru bir şekilde girdiğinizden emin olunuz. Sağlık Bakanlığı Zimmet Sorgulama süreci bu şekilde ilerlemektedir ve Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü sayfasından genel açıklamaları takip etmeniz yararınıza olacaktır.

\"zimmet