\"şampuan

Her insanın şampuan öneri öncesinde, sahip olduğu saç tipinin, birbirinden çeşitli gereksinimlerinin bulunduğunu bilmesi gerekmektedir. Saç bakım alışverişi yapmak özellikle de öğrencilik dönemlerinde tıpkı bakkaldan yumurta almak gibi es geçilmektedir.

Bu durum şampuan öneri es geçildiğinde, saçlarda kalıcı hasara dahi sebep olmaktadır. Şampuan almadan önce dikkate almanız gereken birçok faktör yer almaktadır. Günümüz itibariyle seçim olasılıklarının da çeşitli olması, insanları kararsız kılmaktadır. İlk olarak neye ihtiyacınız olduğunu bilmelisiniz.

Şampuan Önerisi Kafa Derinize Doğru Orantılı  

Şampuan seçimi yapmada önce, ne türden bir saç derisini taşıdığınızı bilmeniz gerekecektir. Şampuanların amacı, kafa derisinde biriken ölü hücreleri, yağı ve kiri def etmektedir. Bundan dolayı da kafa deriniz için uygun olması gerekmektedir. Kafa derinizin yağlı olduğu bir durumda, yağlı kafa derisine uygun bir şampuanı tercih etmelisiniz. Saçlarınız hacimsizse de hacim arttırıcı bir şampuan mantıklı bir seçim olacaktır.

Özellikle de kepek problemiyle boğuşan insanlar, kesinlikle kepek önleyici bileşenli şampuan önerisi değerlendirmelidirler. Bakkallar, marketler ve çevrimiçi alışverişlerde aralarında seçim yapmakta zorlanacağınız derecede geniş bir yelpazede şampuanlar bulunmaktadır. Kendi içlerinde kolay seçilmesi amacıyla, kategorilere ayrılmıştırlar. Fakat kullanıcıların bu filtreleri, kendileriyle özdeşleştirmeleri gerekecektir.

Yağlı Saçlar için Şampuan Öneri

Kafa deriniz yağlı bir dokuya sahipse, iyi görünmesi adına büyük mücadeleler sergilediğinize aşinasınızdır. Hatta sırf bu sorun sebebiyle şampuanınızı, sabununu ve saç bakım ürünlerinizi sıklıkla değiştiriyor olabilirsiniz. Yağlı saç derisine sahip olan insanlar için şampuan önerisi olarak birkaç faktöre dikkat etmek yeterli olacaktır.

İlk olarak nemlendirici şampuanlardan, her şey pahasına kaçınmalısınız. Çünkü, bu türden şampuanlar normal kafa derisine sahip olanlar ya da kuru kafa derisini taşıyanlar için uygundur. Yağlı kafa derisinde bunu kullanmanız, felakete yol açabilecek türden sonuçlar doğurabilecektir. Örnek vermek gerekirse yağlı saçınıza, ekstradan yağ eklemiş olacaksınız. Kendinize en uygun şampuan önerileri alırken, saçınızdaki yağı uzaklaştıran, hacim veren ve güçlendiren şampuanlar tercih edin. Özellikle de arındırıcı şampuanlar, yağlı saç tipine sahip hem erkek hem de kadınlarda başarılı sonuçlar vermektedir. Yağ ve kir, saç derisinden başarılı bir şekilde temizlenmektedir. Öte yandan da saç derinizi kurutmak istemediğiniz için sıklıkla şampuan işlemi uygulamamaya dikkat edin.

Kafa derinize şampuanınızı, masaj yaparak uygulayın. Çünkü bu işlem kan dolaşımınızın artmasını sağladığı gibi biriken yağ ve kirinde deriden uzaklaştırılmasına fırsat tanıyacaktır.