Genç kitleleri peşinden sürükleyen Stranger Things 3. Sezon maratonuna karşı hızlı bir giriş yaptı. Kısa sürede yoğun ilgi odağı olan dizi, Netflix canlı akış platformunun göz bebekleri arasında yer alıyor. İzleyiciler yer yer sürprizlerle tanık oldukları ilk bölümde, beklentilerinden fazlasına tanık olmuşa benziyorlar. Çünkü gerek sosyal medya gerekse de dizi eleştirmenleri, 3. sezonu beğenecekleri yönünde bir tavra sahipler.

Stranger Things Teması

Bilim kurgu yapımlarına karşı aşinalığı olan ve büyük tutku besleyen izleyiciler, gönül rahatlığıyla izleyebilecekler. Çünkü hem hikayesi hem de kurgusu, bilim kurgu temasını iliklerinize kadar hissetmenize yardımcı olacak.

Stranger Things, olay örgüsü itibariyle 80’ler konseptinde ilerliyor. Bu durum önceki günlerde Spotify kullanıcıları tarafından daha çok hissedildi. Haliyle dizinin tüm müzikleri, 80’li yıllar ile izleyicileri bütünleştiriyor. Üstelik dönemin atmosferini başarılı bir şekilde yansıtabilmesi için oyuncuların davranışlarıyla veya görsel olaylarla bilgisayar üzerinden fazla oynanmıyor.

Stranger Things 3. Sezon Konusu

Will isimli karakterimiz, henüz 12 yaşında olmasına karşılık son derece olumlu bir akış açısına sahiptir. Sıradan günlerden birisinde esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolmuştur. Farklı kanallar üzerinden arama tara çalışmaları yapılmaktadır. Ancak Will arkasında en ufak bir ipucu dahi bırakmamıştır. Adeta yer yarılmışta içine girmiştir. Stranger Things bambaşka boyutları ortaya çıkaracaktır.

Ekiplerin uzun uğraşları hiçbir şekilde umut vermemektedir. Tüm arama şevki kırıldığı ve ekiplerin çalışmaları sonlandırdığı esnada sıra dışı bir kız çocuğu çıkıp gelecektir. 

Kendisinin kaderi de tıpkı Will ile benzerdir. Yıllar önce ortadan bir anda kaybolmuştur. Bu süreçte yaşayacaklarını aktarması, Will’in kurtarılması adına önem arz edecektir. Fakat hem arama kurtarma ekibi hem de küçük kız, sıra dışı durumlara tanık olacaklar. Stranger Things olayları git gide daha karmaşık bir hal almaya başlayacak.