Bir yönetim değişikliğinin hikayesi: Sziget Festivali ne zaman? Sziget nasıl bir ruhu temsil ediyor? Yazın evde oturmaktan daha mı iyi?

Yaz boyunca evde oturmak mı? Sziget fest 2019 \’da doya sıya eğlenmek mi? Festivalin bu denli önemli olmasının en büyük sebeplerinden biriside, harikulade manzaraya sahip bir adada düzenleniyor olmasıdır. Tabiatın farklı dokularını, aynı ortamda ruhunuzla hissedebilme imkanınız bulunmaktadır. Her sene binlerce genç ve kendisini genç eden insanlar, festivale büyük gruplar halinde katılmaktadırlar.

Sziget Festival Tarihi? :7 Ağustos 2019 ila 13 Ağustos 2019

Sovyetler Birliği’nin tarih sahnesinden silinmesinden ilham alan Sziget festivali o günlere yeniden dönmenizi sağlayacak bir atmosfere sahip. Üstelik, dünya çapında bu kadar popüler olması, cebinizdeki nakit parayı bile değersiz kılabiliyor. Adaya ayağınızı ilk attığınız andan itibaren, Festipay isimli harcama kartı tahsis ediliyor. Adadaki bütün alışverişlerinizi bu kart sayesinde gerçekleştirebiliyorsunuz.

Standart bir müzik festivali olmasından çok, Sziget ’nde mükemmel koreografilere sahip sanat gösterileri, dünyanın ünlü modacılarının defileleri, aklınızı yarıştırabileceğiniz satranç, şansınızı kanıtlayacak tavla turnuvaları ve pokere kadar çok çeşidi bir aranda bulunduran bir dokusu bulunmaktadır.   

Emsal festivallerdeki gibi tek bir tarzdan müzik yayını yapılmamakta, birbirinden farklı müzik türleriyle her kitleden katılımcıya hitap etmektedir. 2016 yılındaki festivale ülkemizden, Ceza; 2018’de ise Baba Zula ve Ezhel davet edilmiştir. Türk Vatandaşlarının da festivale büyük bir ilgisi bulunmaktadır. Bu duruma en büyük kanıt, gözümüzün önündedir.

Sziget Festival Nerede? : Macaristan’ın Budapeşte şehrine bağlı Hajógyári Adasında