\"talaash

Film 30 Kasım 2012 tarihinde izleyici karşısına çıkmıştır. Yapımın yönetmenliğini Reema Kagti üstlenmiştir. Film Hindistan yapımıdır ve Bollywood’a aittir. Fantastik, gizem ve suç türlerine ait objelerden yararlanılacaktır. Filmin uzunluğu 2 saat 20 dakikadır. Talaash filmiizleyecekler oyuncu kadrosunda Aamir Khan’ı, Surjan Singh Shekhawat olarak, Kareena Kapoor’u, Rosie olarak, Rani Mukerji’yi Roshni Shekhawat olarak, Nawazuddin Siddiqui’yi Tehmur olarak, Rajkummar Rao’yu Devrath Kulkarni olarak, Rajshri Deshpande’yi  Priya olarak, Sheeba Chaddha’yı Nirmala olarak ve Aditi Vasudev’i Mallika olarak göreceklerdir.

Filmin senaryosu, usta senarist Reema Kagti ve Zoya Akhtar tarafından ele alınmıştır. Bunun yanında Ram Sampath’ta Talaash müziklerini düzenlemiştir. Filmin yapımında emek veren kişiler arasında, Ritesh Sidhwani ve Farhan Akhtar bulunmaktadır. Film IMDb’den 7,3 puanlamayla olumlu bir dönüşe sahip olmuştur.


Talaash filminin konusu

Filmin hikayesinin ana kahramanı Surjan Singh Shekhawat’tır. Surjan, başarılı bir polis müfettişi olarak görev yapmaktadır. Bunun yanında, kısa zaman önce oğlu Karen’i görülmez bir kaza sonucunda kaybetmiştir. Maruz kaldığı olaylar psikolojik olarak bunalıma girmesine neden olmuştur. 

Ayrıca, sergilemiş olduğu tutum sonucunda, karısı Roshini’yle de evliliklerini bitirmek üzeredir. Surjan’ın hayatı, Bollywood’un ünlü yıldızları arasında yer alan Arman Kapoor’un ölümüyle farklı bir boyut kazanacaktır. Ölümü sorgulamak üzere kendisi görevlendirilecektir.


Amir Khan Ustalığı

Surjan, bir genelevde hayatını kazanmak zorunda kalan Simran sayesinde saklı gerçekleri gün yüzüne çıkarabilmeyi başaracaktır. Fakat ortaya çıkan ipuçlarından birkaçı, karakterin acı dolu günler yaşamasının başlangıcını tetikleyecektir. Karşılaşacağı durumun boyutlarını kafaya takmamaya çalışan Surjan, üzerine düşen bütün sorumluluğu layıkıyla yerine getirmeye çalışacaktır. Talaash macera ve aksiyon dolu Bollywood dünyasında zaman geçirebileceksiniz.