\"tek

Gösteri 2012 yılında, izleyicilerin karşısına çıkan Tek Kişilik Dev Kadro 2 yapımında, Ata Demirer’in eşsiz performansına şahit olacaksınız. Gösteri kaydının yönetmeni ise Ata Demirer ve Hakan Algül’dür. Türk sinemasının stand up, bant kaydı alanındaki sayılı yapımları arasındadır. Komedi temalarının ağırlıklı olduğu gösterinin metrajı 1 saat 38 dakikadır. Yapımın senaryosunu tamamen Ata Demirer oluşturmuştur.

Bunun yanında zaman zaman seslendirmeleriyle birlikte, müziklerine de imzasını atmıştır.  Yapımda Necati Akpınar’ın da büyük emekleri bulunmaktadır. Yapım IMDb’den 7,5 puan alarak, izleyicilerin ve eleştirmenlerin gönlünde yer etmeyi başarmıştır.


Konusu
Ata Demirer, özellikle de komedi dünyasının en önemli şahsiyetlerinde birisidir. Aykırı duruşu ve hayatın zorluklarını eğlenceli bir dille yansıtması, zaman zaman betimlemeler ile sorgulamalar yaratması, izleyicilerin büyük beğenisini toplamaktadır. Yapımda Ata Demirer’in rol aldığı, standart bir stand up gösterisi bant kaydına alınarak, daha büyük kitlelere hitap edilmek istenmiştir.

Ata Demirer, konsept olarak, çeşit sanatçıların taklidini yapmak, ünlü kişilere yer yer atıfta bulunmakta ve büyüleyici sesiyle yorumladığı şarkılarla gösterisine farklı tat, dokular katmaktadır. Trakya, insanının tipik bir örneğini sergilemekten de eksik kalmamaktadır. Renkli kişiliğinin sahneye yansıtılmasının yanında, sık sık kendisini de eleştirmektedir.

Gösteride yer alan hikayeler, temel başlıklarla ilaçlar, sağlıksal konular, havadan sudan muhabbetler, gitarın maharetleri, Trakya’nın sıradan sohbetleri, klasik alışveriş anlarında yaşanılan klişeler, bahçıvanlık mesleğine atıflar ve hayvanlar aleminde yaşanabilecek diyaloglar olarak öne çıkmaktadır. 


Tek Kişilik Dev Kadro 2 Analiz

Tek Kişilik Dev Kadro 2 izlemeniz, her dakikasında kahkahalara boğulacağınız, yer yer kendi hayatınızı sorgulayacağınız ve keyifli bir mizah gösterini deneyimlemiş olacaksınız.