\"terlemek

İnsanlar arasında popüler terlemek zayıflatır mı ?  sorusuna olumsuz düşünce sayısı çok azdır. Fakat etki görülmediğinde de önüne geçmeye çalışılmaktadır. Botox, enjeksiyonlar yardımıyla, cilt istenilen duruma getirilerek bunun önüne geçilmesi sağlanmaktadır. Estetik operasyonlar arasında, en hafif ve acısız işlem olduğu söylenebilmektedir. Son zamanlarda cilt sıkılaştırmadan çok yaz aylarında tercih edilir olmuştur.

İnsanlar, yaz aylarında terlemek zayıflatır mı ? sorusuna bir çözüm yolu bulmaya çalışırlar. Ancak bu durum yaşam konforunu da etkileyince botox işlemine yoğunlaşmaktadırlar. Sıcaklıklara, yoğun hayat tempoları da eklendiği vakit sırılsıklam terleyebilmektedirler. Terleme işlemi, doğal olarak enfeksiyonlara karşı vücuda bağışıklık kazandırmaktadır. Stres durumunda terlememiz ise hormonların dengelenmesini sağlamaktadır. 

Terlemek Zayıflatır mı? Çözümü Varmı?

Kimi kullanıcılar, rutin bir günde akranlarına oranla daha fazla terleyebilmektedir. Bu durum görsel olduğu kadar kokusal anlamda da kendisini ve başkalarını rahatsız edebilmektedir. Özellikle de aşırı terlemeden dolayı utanç yaşayan insanlar, aşırı terleme önleyici botox terleme tedavisine karar kılmaktadırlar. Bu işlem genel sıklıkta koltuk altlarına uygulandığı gibi şikayetçi olunan bölgelere de uygulanabilmektedir.

Terleme Botoksu Nedir?

terleme botoksu tedavisi aşırı terlemeyi önleme işlemini uygulayanlar, rutin hayatlarında daha cesur kıyafetler giyerlerken diğer yandan da kendilerini daha özgür ve rahat hissedilmektedir.

Terleme Neden Olur ?

 • Sıcak veya nemli hava şartlarında terleyerek, buharlaşma yoluyla vücut soğutulmaya çalışılır.
 • Ateşli bir hastalığımız mevcut olduğunda, vücudun enfeksiyonla savaşabilmesi için terlenmektedir.
 • Sabah sporu veya fitness aktivitelerinde, vücut sıcaklığındaki fazla ısıdan kurtulmak adına terlemekteyiz.
 • Kadınlarda, menopoz dönemlerinde iç sıcaklığın en büyük göstergesi östrojen düştüğünde ortaya çıkmaktadır.
 • Baharatlı yiyecekler, tüketildiğinde içlerindeki Kapsaisin bileşeni yiyeceklere ısı verdiğinden terletmektedir.

Terleme Önleyici Deodorant Çare Değilse?

Hiperhidroz olarak bilinen, aşırı terleme durumlarında genel yoğunlukta terleme önleyici bileşenlerin etkisiz kaldığı gözlemlenmektedir. Kullanıcılar, her anlamda terlerini kontrol altına almakta başarısız olmaktadırlar. Botox iğneleri, bu sefer de aşırı terleme tedavisinde kullanılmaya fırsat tanımaktadır.

Botoks İşlemi Nerede Yapılır?

Genel sıklıkta kozmetik klinikler ile güzellik merkezlerinde yapılmaktadır. Ter bezlerinin yakınlarından deriye giriş yapılarak, küçük miktarlarda enjeksiyon işlemi gerçekleştirilmektedir. İnce iğneler kullanılarak yapılan bu işlemin, pek bir acısı yoktur. Terin iletimini engelleyen bu işlem, hiperhidroz botox tedavisi olarak da bilinmektedir.

Terleme Botoksu Tedavisinin Faydaları

 • Koku ve görsel terleme tamamen yok edilir.
 • Tedavi sonrasında muazzam bir rahatlama gözlemlenir.
 • Tedavi sürecinde fazlasıyla rahatlarsınız.
 • İlaçların, ekstra bileşenlere göre ciddi yan etkileri yoktur.
 • Cerrahi işlem uygulanmadığından, kesi izi derdi yoktur.
 • Oral tabletlerden, uzun vadede daha uyguna gelmektedir.
Botoks ile Aşırı Terleme ve Yorgunluk Son Bulacak 

Birçok aşırı terleme sorunu bulunan hastalarda uygulanan botox tedavisi, sonuçlarını birkaç günde gözle görülür şekilde ortaya koymaktadır. Tekrarlanan tedaviler en fazla 9-12 aya kadar sürmektedir. Tedavi sonrası, hastalar normal hayat rutinlerine kaldıkları yerden devam edebilmektedirler. Hastaların, genellikle 24 saat boyunca yorucu aktivitelerle uğraşmalarından kaçınmaları önerilmektedir.

Terlemek Zayıflatır mı?

terleme botoksu tedavisi sonrasında iki güne kadar, enjeksiyon bölgelerini çürümüş olarak hissedebilirsiniz. Bütün bunların yanında, Botox işlemi ile tanışıklık sonrası, cildinizi güzelleştirmek adına Vaser Lipo, Dolgu, Dudak Büyütme operasyonlarını da inceleyip, daha zarif görünümünüze katkıda bulunabilirsiniz.