\"tesla

Elon Musk\’ın şirketi Tesla tarafından yapılan Tesla arabası Cybertruck tanıtımı sonrası viral mi değil mi tartışmaları ortaya çıktı. Cybertruck gerçekten de insanlığı ne ile tanıştıracak ve etkisi teknolojik gelişmeleri nasıl noktalara getirecek…

Tesla Arabası Cybertruck Ne Vadediyor ?

Cybertruck\’ın tanıtımında bilindiği gibi kırılmaz denilen camlar kırılmıştı. Bunun dünya çapında insanları ikiye ayrıldığını söyleyebilmek mümkün. İlk teori olarak ortaya viral bir reklam kampanyası olduğu üzerine söylentiler atıldır. Çünkü gerçekten kırılmasaydı insanların reaksiyon olarak pek dikkatini çekmeyecektir. Fakat kırılmaz denilip, dünyanın önünde test aşamasında kırılan cam hele ki Tesla gibi bir şirket için tesadüf eseri olamazdı. Çünkü bu sürece kadar bile birçok testinin yapılmış olması gerekirdi. 

Cybertruck ile Bilim Kurgu Dünyasına Giriş

İnsanlığın büyük bir bütünü halen ilk teoriye inanmak isteseler de ikinci teori etrafında da toplanan hatırı sayılır bir kitle mevcut. Bu kitle, henüz geliştirilme aşamasında olan aracın camının kaza eseri kırıldığını düşünmekte. Ancak şunu da unutmamak lazım, geçmişte Bill Gates\’in şirketi Microsoft kendi işletim sistemini tanıtırken mavi ekran hatasıyla karşılaşılmıştı. Buna rağmen işletim sisteminin satış rakamları pazar payını arttırmayı başarmıştır. Özellikle de son gelişmeler Tesla Cypertruck ön siparişlerini rekor seviyeye taşınca bir düşünülmeden edilemiyor. Üstelik trafikte sürücüsüz otonom ve elektrikli otomobillere alışamamışken bir süre sonra Mad Max filminden fırlayan arabalar hayatımıza gireceğe benziyor. Elveda havası hakim doğandan bozma şahinlerin gezdiği kaldırımlarda. 

Aklınızı yattıysa sizlere de Cybertruck ön siparişi için detaylı bilgi. https://www.tesla.com/cybertruck