Netflix platformunda yer bulan The Umbrella Academy hikayesi ve kurgusuyla, farklı tatlar barındıracak.

Tamamı aynı günde dünyaya gelen 41 çocuğun kaderi The Umbrella Academy çıkışını oluşturmuştur. Çocuklardan, 7 tanesi Sir Reginald Hargreeves isimli karakterimiz tarafından evlat edinilmiştir. İlerleyen zamanlarda karakter, çocukların özel yeteneklerle donanmış olduğunu tespit edecektir.

Bu özellikleri, Sir Reginald Hargreeves’in onlarla daha fazla ilgilenmesine yol açmıştır. Karakter, bütün evlatlıklarıyla eşit olarak ilgilenmeye çabalayacaktır. Çocuklar ise sorunlu geçmişlerini arkalarında bırakarak, bambaşka bir yaşama girişecektirler.

The Umbrella Academy Aile Okulu Amacıyla Açılmış

Çocukların hepsinin yetenekli olması, Hargreeves’i Umbrella Akademisi adında bir okul kurmaya zorlayacaktır. Çünkü, zamanda yolculuk yapabilen ya da ölülerle iletişime geçen evlatlarının, yeteneklerini daha fazla geliştirmeye çalışacaktır.

Hargreeves ilk başlarda Umbrella Akademisinin, ailelerine çok iyi geleceğini düşünmüştür. Fakat evdeki hesabı asla çarşıya uymayacaktır. Üstelik çocuklar birbiri ardına, akademiyi ve evlerini terk etmeye başlayacaktır.

Hargreeves, hatasının bedelini uzun süre ödemiştir. Yıllar sonra bütün çocuklar, yeniden bir araya gelecektirler. Çünkü Hargreeves, yaşadığı acılar ve pişmanlıklardan ötürü, hayatını kaybetmiştir. Karakterler, birbirlerinin yaşamına ait birçok detayı öğrenecekler ve aksiyonun fitilini, ateşlemeye çalışacaklar. The Umbrella Academy fantastik dizi tutkunları için iyi bir seçim olabilir.