Hayranlarının iple çektiği The walking Dead 10. sezon ne zaman? beklentileri fazlasıyla büyüdü. Dizinin 9. sezonunun büyük bir hayal kırıklığı yaşatması izleyenleri derin bir üzüntüye boğmuştu ve reytinglerde ciddi derecede düşüşler gözlenmişti. Yürüyen zombi efsanesi tam gaz devam edecek. Ancak yapımcılar ve dizi ekibi bu sefer izleyicilerin karşısına daha donanımlı gelmeye hazırlanıyorlar.
 The Walking Dead 10. sezon 6 Ekim 2019 tarihinde yeniden ekranlarda yer alacak.

Kendisine vizyona girdiği ilk zamanlardan itibaren sadık bir kullanıcı kitlesi yaratmayı başaran The Walking Dead 10. Sezon da yeniden ekranlara dönecek. Hikâyenin konusu dünya genelinde yayılan bulaşıcı bir zombi salgınından kaçmaya çalışan insanların macerasını işlemektedir.

The Walking Dead Konusu Nedir?

Bu zamana kadar hayatta kalmaları bile mucize olan bir grup insan, çevrelerindeki birer ikişer zombileşen insanlara karşı mücadele etmekle karşı karşıya kalmıştırlar. Dizide bu durum zombileşmek yerine “aylaklaşmak” denilerek hitap edilmektedir. Acımasız zombiler karşılarında duran varlıklardan hayvan ya da insan ayırt etmeden, beslenmeye çalışmaktadırlar. Sağlıklı insanları bir ısırıktan sonra zararlı bir zombiye dönüşmektedir. Bunun artık geri bir dönüşü bulunmamaktadır. 

Hayatta kalan grubumuz ise sürekli olarak ölüm ile yaşam arasında gidip gelecektirler. Gruptaki otoritenin kaynağı ve birincil sorumlu şerif yardımcısı Rick Grimes olacaktır.

The Walking Dead Tarihi

Dizi hali hazırda dokuz sezondur yayınlanmaktaydı. Özellikle de 9. Sezon’da yaşanılanlar izleyicileri tamamen üzüntüye soktu. The Walking Dead 10. Sezon için beklentiler ise üst noktalarda. Özellikle de reytinglerde bariz bir düşüş gözlemlendi. Kötü gidişat, dolaylı olarak oyuncuların da motivasyonlarının kırılmasında önemli oldu. Yedinci sezondan itibaren düşüşü grafiği başladığı ve dokuzuncu sezonda eleştirmenler ve izleyenleri tatmin etmekte yeterli olmadı. Yapımcılar bu sefer daha hazırlıklı ekranlara çıkmaya kararlılar. Hatta bu durumu büyük bir avantaja çevirmeye çalışacaklar. Uzun zamandır girişilen çözüm arayışları en sonunda somut bir resim buldu.

AMC kanalı, kötü gidişatı dikkate almadan, The Walking Dead serüvenine ve ekibine, bir sezon daha güvenmeyi tercih etti. Kısa süre öncesinden Twitter hesabı aracılığıyla The Walking Dead 10. Sezon onayının alındığı duyuruldu. Dizinin mevcut fanları habere sevinirlerken, unutmaya çalışanları ise büyük bir merak kapladı. Halen dizinin eski ambiyansını yakalayacağını düşünenlerin sayısı bir hayli fazla. Ancak yapımın, ilk bölümle birlikte harikalar yaratması gerekecek. Çünkü beklentisi büyük oranda yükseklere çıkmış durumda.

Zaman ilerledikçe daha fazla ipucu da yer edebilecek. Fakat şu anlık 10. Sezonun sadece 16 bölüm üzerine kurulacağını tahmin ediyoruz. Yeni sezonda özellikle de Commonwealth ile The Whisperer üzerinde yoğunlaşacak. İki karakterin davranışlarının daha büyük ses getireceği öngörülüyor.

The Walking Dead 10. Sezon Ne zaman?

Dizinin bu zamana kadar sadece onay aldığı açıklandı. Ne yazık ki herhangi somut bir ifade söylemek anlamsız olacak. Fakat tahminler ışığında 2020 yılında yeniden ekranlarda yer alacağı öngörülüyor.