Metal müzik severler için bulunmaz nimet Wacken Open Air 2019 bütün ihtişamıyla ziyaretçilerini bekliyor. Festival tarihi ve yeri, yansıttığı kültür ile birlikte yaklaşık 1 ay sonra yoğun bir katılıma sahip olabilecek bir etkinlik. Özellikle de Almanya da düzenleniyor olması Türk Metal severlerin etkinliğe fazla miktarda katılım göstermelerini sağlayacak. 

Her sene büyük kitleleri peşinden sürüklemeyi başaran Wacken Open Air 2019 festivali, 2019 yılında da etkinlik kültürünü yansıtmaya kaldığı yerden devam edecek. Bu etkinlikte daha çok hard rock ile Heavy metal müzik türleri icra edilmektedir. Her yıl katılımcı sayısı 80 bine yakındır. Metalcilerin bir araya gelip kaynaştıkları nadir etkinliklerdendir.

Wacken Open Air 2019 Ağustos Fırsatı

Etkinlik alanında üç adet ana sahne bulunmaktadır. Hepsine de yoğun bir katılım gözükmektedir. Wacken Open Air festivali, farklı ritimdeki müziklerin icra edilmesiyle, görsel bir şölen yaratmaktadır. Açık havada düzenlenen bu festival, katılımcıların yüksek memnuniyetlerini sağlamaktadır. Bir müzik etkinliği olması yanında metal müzik kültürünün gerektirdiği sıra dışı etkinlikler de düzenlenmektedir.  

Özellikle de yaz ayından bunalmış olup da sıra dışı bir tatil etkinliğine, katılmak isteyen kişilerin, biraz da rock ve metal müzik seviyorlarsa değerlendirmeleri mantıklı olacaktır. Etkinlikte, yıllarını metal müziğe ayırmış insanlarla tanışabilirsiniz. Bunun yanında popüler olması kaliteli müzisyenlerin sahne performanslarını zorunlu kılmıştır. Bu nedenle de sıra dışı bir deneyim sunulmak istenilmektedir.  

Wacken Open Air 2019 Festival Tarihi

1 Ağustos 2019 ila 3 Ağustos 2019 tarihlerinde, Türkiye Saatiyle 13:00 ‘da başlayacaktır.

Wacken Open Air 2019 Nerede? 

Almanya’nın Wacken isimli Kasabasında düzenlenecektir. Festival döneminde ulaşım hizmetlerine son derece ilgi gösterilmektedir. Her türlü şehir merkezinden, ulaşım tahsis edebilirsiniz.