\"whatsapp

Bilinenlerin üzerine uygulama aracılığıyla gönderilen fotoğraflarda, büyük bir kalite kaybı gözlemlenmektedir. Whatsapp fotoğraf gönderme sorunu, kullanıcıların birçoğunun dikkat etmediği önemli unsurdur. Fotoğraflarla yaşayanlar için baş ağrıtabilmekte. Üstelik kablolu aktarımların da rafa kalktığı dönemlerde alternatif arayışlara itmektedir.

WhatsApp fotoğraf kalitesi düşüyor sorununa neden olan durum, fotoğraf gönderme işlemlerinde katı bir sıkıştırma yöntemi kullanılmasıdır. Hatta bu durum kimi zaman arkadaşınızın telefonunda beğendiğiniz fotoğrafı, kendi telefonunuza aldığınızda da ortaya çıkmaktadır. Son modelde çekilen fotoğraflar, kendi cihazınıza WhatsApp kanalıyla gönderildiğinde, büyük bir hayal kırıklığı yaratabilmekte ve zamanınızı da çekimi sürdürmeniz nedeniyle boşa harcamaktadır. Aslında Whatsapp fotoğraf kalitesi düşüyor sorununu çözmek, çok basit bir işlemdir fakat bazı püf noktalar istemektedir.

Whatsapp Fotoğraf Gönderme Sorunu

Akıllara böyle bir şeyde ilk gelen üçüncü parti uygulamaların kullanılıp, kullanılmayacağıdır. Aslında bunlara ihtiyaç duymadan işinizi halledebilmeniz, güvenlik açısından da sorun yaşatmayacaktır. WhatsApp, bir uygulama olduğundan kandırmak çok basittir. Farklı adımları uygulayarak hem İOS hem de Android cihazlar fark etmeksizin, başarılı sonuçlar alabilirsiniz. 


Telefonda Whatsapp Fotoğraf Kalitesi Düşüyor

Android telefon sahipleri, bu işlemi pratik bir şekilde halledebilmekte ve fotoğraflar, orijinal kalitesiyle sevk edilmektedir. Bu gönderim tarzında, öncelikli olarak görüntünün uzantısı değiştirilmek zorundadır. Whatsapp fotoğraf kalitesi düşüyor çözüm adımları:

  • Öncelikli olarak telefonunuzun Dosya Yöneticisi uygulamasını ya da tercih edeceğiniz dosya yöneticisini açmalısınız.
  • Sonrasında akıl telefon klasörlerinizden, göndereceğiniz fotoğrafı arayıp bulmalısınız. (Genellikle DCIM klasöründe yer almaktadır. )
  • Ardından, resmin üzerine basılı tutarak dosya uzantısını (.doc) şeklinde değiştirmelisiniz.
  • Yeniden adlandırarak göndereceğiniz fotoğrafı, WhatsApp ’tan kamufle edilmiş bir şekilde belge olarak gönderiniz.

Göndermiş olduğunuz kişinin de aynı işlemleri tersine uygulayarak, dosya biçimini (.jpg) yapması gerekmektedir.


iOS\’ta Whatsapp Fotoğraf Kalitesi Düşüşünü Çözme

İOS, cihazlarda bu süreci kök erişimleriniz, değiştirebilmektedir. Fotoğraflarınızı, dosya uygulamalarından birisiyle kaydedip, aynı şekilde paylaşabilirsiniz. Ancak bu işlem çok teferruatlı olduğundan benzer işlemleri iCloud hesabındaki herhangi bir klasörden tamamlayabilirsiniz. Benzer şekilde .doc uzantısını kullanıp, hedef cihazda da tekrar çözebilirsiniz.


Whatsapp Fotoğra Gönderme Sorununu Çözen Uygulamalar

Biraz daha işi pratiğe dökmek ve hem mobil hem masaüstü senkronizasyonunu kolay entegre etmek istiyorsanız, Evernote, Dropbox ve Google Fotoğraflar gibi alternatif üçüncü parti uygulamaları kullanabilirsiniz. Fakat bu uygulamalar yeni yüklemeler ve kaydolmak gibi meşakkatli işlemler gerektirdiğinden yukarıdaki ilk iki yöntem vurgulanarak, tavsiye edilmektedir. Whatsapp fotoğraf kalitesi düşüyor sorunu bu yöntemlerle halledilebilmektedir.